Odpowiedz

Rośnie mi kwota do spłaty pomocy!

Witam.
Na wstępie -
Jestem "szczęśliwym" posiadaczem kredytu gotówkowego w ing. Pierwsza moja pożyczka była ponad rok temu, od tamtego czasu brałem "regularnie" co dwa miesiące małe kredyty rzędu 2/3 tysięcy na comiesięczne spłaty rachunków domowych oraz lekkie przyjemności. Od jakiegoś czasu zauważyłem po wejściu na Moje ing że całkowita kwota do spłaty cały czas rośnie (pomimo że spłacam od roku czasu regularnie zobowiązanie, nigdy nie zwlekalem ze spłata a jest to kwota rzędu 600 zł moesiecnnznie) codziennie wchodząc na konto kwota pozostała do spłaty kredytu jest wyższa codziennie o kilka złoty. W skali miesiąca uzbierala się na prawdę pokazna suma rzędu kilkuset złoty. dodam że mam raty stałe, ani rosnące ani malejace. Co miesiąc mam ta sama kwotę. Czym to jest spowodowane? Jeśli tak dalej pójdzie a bank będzie mi naliczal wciąż jakieś kwoty niewiadomo skąd będzie bardzo nieciekawie. Odpowiedzi typu skontaktuj się z pobliskim odzialem nie akceptuje bo jestem w waszym odziale bardzo często, już raz zgłaszałem ten problem ale nic z tego nie wynikło. Czy ktoś miał podobne przypadki? Proszę o Odpowiedź
Odpowiedz
0 Lajków
Diks
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
13-09-2016
Wiadomość 1 z 8 (28 858 wyświetleń)

Re.: Rośnie mi kwota do spłaty pomocy!

[ Edytowane ]

Kwota, którą widzisz w bankowości internetowej to całkowita kwota do spłaty pożyczki na konkretny dzień. Różnica wynika z odsetek naliczanych za każdy dzień korzystania z pożyczki.

Kwota ta spada po spłacie raty pożyczki (brak odsetek) i rośnie z każdym kolejnym dniem (o sumę naliczonych odsetek za jeden dzień) do dnia spłaty kolejnej raty.

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 8 (28 787 wyświetleń)

Re.: Rośnie mi kwota do spłaty pomocy!

Dalej nic nie rozumiem.
Każdego 17 go dnia miesiąca przychodzi mi rata do spłaty jest ona automatycznie pobierana z konta na które przychodzi wynagrodzenie. Po spłacie w sierpniu saldo jednej z pożyczek pokazywalo 18,144zł do dziś (za dwa dni będzie następna rata) kwota urosła do 18,489 zł, ludzie to jest 400 zł! Jak to później jest liczone? Zakładajac źe ta kwota urośnie przez te dwa dni do 18,500 zł, pobierze mi rate w wysokości 600 zł i co będę miał do spłaty 17,900 zł mimo że miesiąc temu po opłaceniu pożyczki miałem saldo 18,154zl??? Jeżeli miałem po sierpniowej racie kwotę 18,144 zł automatycznie za dwa dni powinno mi pokazywać że do spłaty jest jeszcze 17,600 zl. Proszę o odpowiedź
Odpowiedz
0 Lajków
Diks
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
13-09-2016
Wiadomość 3 z 8 (28 762 wyświetleń)

Re.: Rośnie mi kwota do spłaty pomocy!

W racie spłacasz kapitał plus odsetki. Natomiast kwota która widzisz w bankowości nie uwzględnia odsetek za kolejne miesiące kredytowania.

Po uruchomieniu pożyczki w bankowości widniała sama kwota netto bez odsetek za pozostały okres kredytowania, dlatego codziennie kwota ta ulega zmianie.

Jeśli chciałbyś wcześniej spłacić pożyczkę spłacasz kapitał plus odsetki do dnia całkowitej spłaty. Zatem za niewykorzystany okres kredytowania nie zapłacisz odsetek.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 4 z 8 (28 729 wyświetleń)

Re.: Rośnie mi kwota do spłaty pomocy!

Już trochę jaśniej dziękuję.
Ta kwota rośnie z dnia na dzień, jak sprawdzić ile mam odsetek w skali całego okresu kredytobrania? Jakos to można obliczyć bądź sprawdzić? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Odpowiedz
0 Lajków
Diks
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
13-09-2016
Wiadomość 5 z 8 (28 721 wyświetleń)

Re.: Rośnie mi kwota do spłaty pomocy!

Informację o pozostałej kwocie do spłaty oraz odsetkach możesz sprawdzić w Moje ING w zakładce Moje Finanse/Kredyty. Tutaj możesz również sprawdzić harmonogram spłaty pożyczki, gdzie zobaczysz wysokość raty z podziałem na kapitał i odsetki.
W usłudze ING BankOnLine informacje znajdziesz w zakładce Pożyczki i kredyty. W opcjach możesz pobrać harmonogram. W szczegółach pożyczki możesz odszukać informację o pozostałych odsetkach do spłaty.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 6 z 8 (28 660 wyświetleń)

Re.: Rośnie mi kwota do spłaty pomocy!

Czyli jeśli wziąłem 10000 kwota jaka wyświetlana była na początku była 10000 a potem po prostu naliczane są odsetki ?
Odpowiedz
0 Lajków
Soda
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
20-02-2019
Wiadomość 7 z 8 (21 524 wyświetleń)

Re: Re.: Rośnie mi kwota do spłaty pomocy!

Tak jak pisaliśmy już wcześniej, w bankowości internetowej widzisz saldo do spłaty na dany dzień. W skład tej kwoty wchodzi pozostały do spłaty kapitał pożyczki i odsetki naliczone do danego dnia. Nie pokazujemy w saldzie do spłaty odsetek, których jeszcze nie naliczyliśmy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 8 z 8 (21 448 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy