Odpowiedz

Nadpłata kredytu

Witam mam pytanie odnośnie naadpłacania kredytu ze zmiennym oprocentowaniem , bo z tego co juz wiem okres kredytowania sie nie skraca po nadpłatach. 

Odpowiedz
0 Lajków
domjas94
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
08-04-2016
Wiadomość 1 z 6 (15 482 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kredytu

Jeśli nadpłacasz pożyczkę gotówkową, powoduje to skrócenie okresu kredytowania.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (15 434 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kredytu

Dzień dobry,

 

Czy okres ulega skróceniu/przeliczeniu w następnym miesiącu rozliczeniowym? Wziąłem pożyczkę i w tym samym miesiącu udało mi się spłacić jej część, widzę pomniejszoną kwotę jednak liczba rat jak i ich kwota pozostaje taka sama. 

 

Pozdrawiam!

 

Odpowiedz
0 Lajków
Weisschwartz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
30
6
13-07-2017
Wiadomość 3 z 6 (13 286 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Jeżeli nadpłacisz część pożyczki gotówkowej to skróci się okres jej spłaty, ponieważ spłaciłeś sam kapitał bez odsetek, natomiast wysokość raty się nie zmieni. Możliwe, że w momencie w którym przeglądałeś swoją bankowość elektroniczną dane nie zdążyły się jeszcze odświeżyć. Możesz skontaktować się z nami 32 357 00 69. Sprawdzimy to dla Ciebie. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 6 (13 176 wyświetleń)

nadpłata kredytu gotówkowego

Witam,

Spłacam kredyt gotówkowy zaciągnięty na dłuższy okres czasu. Kredyt jest w formie stałych równych rat ze zmienną stopą oprocentowania. Proszę o informację czy przy nadpłacaniu comiesięcznie np. jednej dodatkowej raty coś zyskuję finansowo? Jeśli tak, to czy trzeba się udawać do banku i coś ustalać czy wystarczy nadpłacać w systemie Moje Ing?

 

Z góry dzięki za info

Wujek321

Odpowiedz
0 Lajków
wujek321
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-01-2018
Wiadomość 5 z 6 (12 822 wyświetleń)

Re: nadpłata kredytu gotówkowego

wujek321, przy nadpłacie pożyczki nie zapłacisz odsetek tych rat, które zostały do końca pierwotnego terminu jej spłaty. Oznacza to, że gdy zostały Ci dwie raty i spłacisz je wcześniej, nie poniesiesz kosztu odsetek za te raty. Nie musisz zgłaszać nam nadpłaty. Możesz ją wykonać w dowolnym momencie w Moim ING. Automatycznie uaktualnimy Twój harmonogram spłaty. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 6 (12 791 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy