Odpowiedz

Limit zadłużenia - dokumenty

Witam. Zwiększałem kwotę limitu zadłużenia w koncie. Operacja wykonywana była online i decyzja też była online. Dlatego nie podpisywałem żadnych dokumentów. Z tego co widzę, to za poprzedni limit została pobrana już opłata przy podwyższeniu. Teraz mam informacje o kolejnej opłacie rocznej we wrześniu i to jest dla mnie jasne. Natomisat chciałbym sprawdzić na jaki okres jest przyznany limit. Wydaje mi się, że jest on na czas nieokreślony, gdyż umowę o pracę mam na stałe i z tego co pamiętam przy podpisywaniu pierwotnego limitu takie były ustalenia. Chciałbym to jednak sprawdzić, ale nie mam dokumentów, czy jest możliwość weryfikacji tego na koncie?

I drugie pytanie. Jak limit jest na czas określony, to rozumiem, że jest cały czas dostępny jeśli tylko moje wpływy to minimum 1/6 wysokości limitu, a jedynie co roku pobierane są opłaty roczne?

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Micel89
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
22-10-2017
Wiadomość 1 z 6 (5 292 wyświetleń)

Re: Limit zadłużenia - dokumenty

Dokumenty dotyczące powiększenia limitu znajdziesz w Moim ING, w zakładce Usługi i narzędzia/Moje dokumenty. Powinieneś odnaleźć tam zapis mówiący o tym, na jaki czas został przyznany limit.

Za podwyższenie limitu zadłużenia w koncie pobieramy opłatę - 1,8% kwoty o jaką podwyższany jest limit, min 68 zł (1,5% kwoty dla kont Premium). Opłatę roczną pobieramy bez zmian, tzn. w rocznicę podpisania pierwszej umowy.

 

Jeśli masz limit na czas nieokreślony, będzie on dostępny na Twoim koncie dopóki go nie zamkniesz 😉 Technicznie, umowa zawierana jest na 12 miesięcy z możliwością automatycznego przedłużenia. Dzieje się tak w przypadku kiedy umowa na podstawie której otrzymujesz pensję, jest zawarta na czas nieokreślony.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 6 (5 258 wyświetleń)

Re: Limit zadłużenia - dokumenty

Ok, rozumiem. Czyli rozumiem, że dopóki go nie zamknę, będzie on automatycznie się odnawiał co 12 miesięcy wraz z pobraniem opłaty rocznej. Wymagane jest jedynie abym miał wpływy z tyt umowy o pracę w wysokości 1/5 limitu? Nie wymagana jest pełna kwota limitu na koncie w dniu jego odnawiania?

Odpowiedz
0 Lajków
Micel89
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
22-10-2017
Wiadomość 3 z 6 (5 064 wyświetleń)

Re: Limit zadłużenia - dokumenty

Zgadza się Emotikon: Mrugający W tej sytuacji limit automatycznie się odnawia. Co miesiąc powinieneś spłacać limit w wysokości 1/6 przyznanej kwoty. Jeżeli na Twoim koncie z limitem zadłużenia pojawi się wpłata, to dojdzie do automatycznej spłaty zadłużenia. W sytuacji, gdy wypowiadamy umowę, prosimy o spłatę całości zadłużenia. Informujemy o tym. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 4 z 6 (5 021 wyświetleń)

Re.: Limit zadłużenia - dokumenty

Witam. Mam pytanie dot. odsetek do wykorzystanej kwoty. Wiadomo nienaruszony limit = brak odsetek. Natomiast interesuje mnie jedynie czy jeżeli przykładowo z dostępnego limitu wybiorę 100zł które zostanie ściągnięte z konta z wypłatą dopiero po 2 tygodniach, to te 10% będzie pobrane za każdy dzień do spłaty czy jedynie za pobrany limit? Odsetki wyniosą 10 zł czy 10zł za każdy dzień czyli 140zł? Chciałabym to dobrze zrozumieć Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam.
Odpowiedz
0 Lajków
Dark_Angeel
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
30-08-2019
Wiadomość 5 z 6 (4 499 wyświetleń)

Re: Re.: Limit zadłużenia - dokumenty

@Dark_Angeel Odsetki naliczymy według 10% rocznie od wykorzystanej kwoty. Czyli na pewno nie będzie to 10% dziennie, tak jak wspominasz. Nie ma się co martwić Emotikon: Szczęśliwy Gdybyś przez cały rok była to 100 zł na minusie, to dopiero wtedy naliczylibyśmy 10 zł odsetek. Czyli jak możesz oszacować przez dwa tygodnie to będą jakieś "groszowe sprawy" Emotikon: Szczęśliwy 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 6 z 6 (4 439 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy