Odpowiedz

Działka wspólna intercyza

Witam mam pytanie otóż.. Mam z mężem działkę on jest właścicielem a ja współwłaścicielka. Mamy intercyze. Pozwolenie na budowę stoi na oboje małżonków. Czy mąż może się ubiegać o kredyt hipoteczny? Aby postawić dom na wspólnej nieruchomości? Czy musiałabym zrzec się tej działki?
Odpowiedz
0 Lajków
sylwac9076
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
3
0
23-07-2019
Wiadomość 1 z 4 (255 wyświetleń)

Re: Działka wspólna intercyza

[ Edytowane ]

Nie ma konieczności zrzekania się współwłasności działki. O kredy może wystąpić osoba, która jest m.in. współwłaścicielem nieruchomości.
W tej sytuacji mąż może być kredytobiorcą. Ciebie poprosimy o wyrażenie zgody na zabezpieczenie kredytu na Twojej nieruchomości.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Moderator
Moderator icon
270
77
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (243 wyświetleń)

A ok rozumiem. Jeszcze jedno pytanie.. Mam konto w ING, a wpływy wynagrodzenia męża są na moje osobiste konto. Jak będą w tej sytuacji brane pod uwagę skoro on nie jest współwłaścicielem konta? Czy mąż musi mieć swoje konto?
Odpowiedz
0 Lajków
sylwac9076
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
3
0
23-07-2019
Wiadomość 3 z 4 (208 wyświetleń)

Będziemy prosili Twojego męża o zaświadczenie o źródle i wysokości miesięcznych dochodów.  
W ofercie standardowej nie wymagamy prowadzenia konta w naszym banku. W przypadku ofert promocyjnych wystarczy, że jeden z kredytobiorców będzie miał u nas konto Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Moderator
Moderator icon
220
64
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (166 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy