Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PONOWNEGO DOBRANIA DO KREDYTU?

Szanowni Państwo,

Zwracam się z prośbą o odpowiedź na pytanie dotyczące możliwości ponownego dobrania do kredytu?

W ubiegłym roku zaciągnąłem kredyt w ING Bank Śląski, 31 000 zł. Tydzień później dobrałem gotówkę do tego kredytu, uzyskując kredyt 100 000 zł. Czy możliwe jest ponowne dobranie do kredytu, a ściślej, czy do tego kredytu 100 000 zł mogę znów dobrać gotówkę, jeśli moje dochody wzrosły dwukrotnie? W chwili zaciągania kredytu 31 000 zł i dobrania gotówki do kredytu 100 000 zł, moje dochody wynosiły 3550,19 zł. Teraz moje dochody wynoszą 7350 zł. Czy to powoduje, że mogę raz jeszcze powiększyć swój dług, uzyskując więcej gotówki? Czy ta operacja nie jest już możliwa?

Chodzi o to, aby dobrać gotówkę do tych 100 000 zł, np 50 000 zł, albo zaciągnąć większy kredyt i spłacić nim ten mniejszy, tak aby została jeszcze dodatkowa gotówka.

Odpowiedz
0 Lajków
adrhyn999
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
06-04-2018
Wiadomość 1 z 5 (9 384 wyświetleń)

CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PONOWNEGO DOBRANIA DO KREDYTU? II

Jeszcze jedna ważna kwestia? Jaki okres czasu terminowego spłacania obecnego zadłużenia musi upłynąć, aby taka operacja została w ogóle wzięta pod uwagę. Czy w przypadku bezproblemowej i terminowej spłaty wystarczą same wyciągi z kont bankowych? Czy fakt posiadania wkładu, oszczędności, ma jakiś wpływ na decyzję banku?

Odpowiedz
0 Lajków
adrhyn999
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
06-04-2018
Wiadomość 2 z 5 (9 420 wyświetleń)

Re: CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PONOWNEGO DOBRANIA DO KREDYTU?

W każdej chwili można zawnioskować o pożyczkę gotówkową w takiej kwocie, żeby wystarczyło na spłatę poprzedniego zobowiązania oraz na zrealizowanie planów. Maksymalna kwota pożyczki to 160 000 zł. 
 

To, czy pożyczka zostanie przyznana, powiemy dopiero po złożeniu wniosku kredytowego. Zachęcam, żeby to zrobić.
Jeśli Twoje dochody wpływają na konto w naszym banku (od min. 3 miesięcy), nie powinniśmy prosić o dodatkowe dokumenty. W innym przypadku poprosimy o zaświadczenie o źródle i wysokości miesięcznych dochodów lub PIT 11 za ubiegły rok lub pełne wyciągi z banku, do którego wpływa Twój dochód, za 3 ostatnie miesiące. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 5 (9 319 wyświetleń)

Re: CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PONOWNEGO DOBRANIA DO KREDYTU?

Nowe dochody wpływają na konto w innym banku? Czy wystarczające będą wyciągi z 3 ostatnich miesięcy?
Odpowiedz
0 Lajków
adrhyn999
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
06-04-2018
Wiadomość 4 z 5 (9 041 wyświetleń)

Re: CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PONOWNEGO DOBRANIA DO KREDYTU?

Jeżeli Twoje nowe dochody są z umowy o pracę i wpływają do innego banku, od co najmniej 3 miesięcy, to możesz przedstawić w oddziale wyciągi za ostatnie pełne 3 miesiące.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 5 z 5 (8 974 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy