Odpowiedz

wkład własny

Witam,

proszę o wyjaśnienie odnośnie wkładu własnego: czy te 20% liczone jest od kwoty podpisanej na umowie ze sprzedającym dom czy od kwoty ustalonej przez rzeczoznawcę? I moje drugie pytanie miałąm umowę na czas określony od 13 marca  2017r. skończyła się 13 czerwca 2017r. otrzymałam kolejną  umowę na czas nieokreślony jakie zaświadczenie powinnam dostarczyć o zarobkach aby uzyskać kredyt hipoteczny na zakup domu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz
0 Lajków
kasiabar
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
03-07-2017
Wiadomość 1 z 4 (6 078 wyświetleń)

Re.: wkład własny

Jeżeli rzeczoznawca wycenił nieruchomość wyżej niż kwota transakcji to wkład własny liczymy od ceny transakcji. Jeżeli cena nabycia wynikająca z aktu jest wyższa niż wartość nieruchomości po wycenie - to 20% liczymy od wyceny nieruchomości.
Przy umowie o pracę wymagamy zaświadczenia o zarobkach na druku bankowym. Będziemy prosili pracodawcę o dochód z 3 ostatnich miesięcy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (6 070 wyświetleń)

Re.: wkład własny

dziękuję za odpowiedź. Kiedy powinnam podpisać umowę przedwstępną lub akt notarialny ze zbywcą ? czy te dokumenty powinnam złożyć razem z wnioskiem o udzielenie kredytu? 

Odpowiedz
0 Lajków
kasiabar
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
03-07-2017
Wiadomość 3 z 4 (6 060 wyświetleń)

Re.: wkład własny

Jeżeli zakup nieruchomości jest z rynku wtórnego to nie wymagamy umowy przedwstępnej ( zarówno tej w formie cywilnej jak i w formie aktu notarialnego). Prosimy tylko ustalić kwotę, za jaką jest nabywana nieruchomość. Jeżeli jest podpisana umowa to poprosimy o nią podczas składania wniosku o kredyt.
Przy zakupie z rynku pierwotnego (deweloper) wymagamy umowy rezerwacyjnej do złożenia wniosku kredytowego, natomiast do decyzji ostatecznej będziemy potrzebowali umowy deweloperskiej w formie aktu notarialnego.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (6 041 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy