Odpowiedz

udokumentowanie wkładu własnego

Witam,

 

dostałam pozytywną wstępną decyzję kredytową. Wkład własny to 50% wartości nieruchomosci.

Zostałam poproszona o udokumentowanie wkładu własnego.

Kredyt biore samodzielnie, ale wkład własny nalezy w większości do mojego narzeczonego (jest na kilku lokatach w różnych bankach na nazwisko narzeczonego).  Mieszkanie będzie tylko moje.
Czy wystarczy oświadczenie narzeczonego, że pieniądze umieszczone na lokatach zostaną przekazane na wkład własny pod mój kredyt (wkład własny mam wpłacić deweloperowi dopiero za rok) ? Albo upoważnienie do konta/dyskonowania lokatami w bankach, na których są umieszczone lokaty?

Jasmine_00
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
24-02-2016
Wiadomość 1 z 2 (5 251 wyświetleń)

Re.: udokumentowanie wkładu własnego

[ Edytowane ]

Na etapie wstępnej decyzji kredytowej informacji powinien udzielić Pani doradca u którego złożyła Pani wniosek kredytowy.
Jeżeli otrzymała ostateczną decyzję proszę o kontakt z infolinią banku pod numerem (32) 357 00 57 lub proszę wysłać pytanie po zalogowaniu do usługi bankowości elektronicznej.
Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku 8.00-20.00 oraz w soboty 8.00-16.00

Forum nie jest kanałem szyfrowanym. Udzielenie odpowiedzi na Pani pytania wymaga weryfikacji Pani decyzji kredytowej.


Pozdrawiam
Dietmar

Odpowiedz
0 Lajków
DietmarW
Były moderator
Były moderator icon
29
10
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (5 180 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy