Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

skrócenie okresu kredytowania, a nadpłaty

Witam,

 

Czy nadpłacając kredyt, który mam jeszcze 20 lat  i zakończyć go w 10 lat. Wyjdzie na to samo jakbym skrócił jego okres na 10 lat ?

Odpowiedz
0 Lajków
luk_kra93
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
11-11-2023
Wiadomość 1 z 2 (1 610 wyświetleń)

Re: skrócenie okresu kredytowania, a nadpłaty

Nadpłacasz zawsze kapitał i są do wyboru 2 opcje. 
W 1 przypadku przy nadpłacie nie skraca się z automatu okres kredytowania, tylko otrzymujesz niższą ratę. 
W drugim przypadku: jeżeli chcesz po nadpłacie płacić taką samą wysokość raty, to możesz skrócić bezpłatnie okres kredytowania. 
Możemy przyjąć (zakładając w całym okresie takie samo oprocentowanie), że uzyskasz taki sam, lub bardzo podobny efekt jeżeli nadpłacisz i skrócisz okres od razu, albo wybierzesz regularne nadpłaty kapitału co miesiąc odpowiedniej kwoty.
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (1 493 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy