Odpowiedz

okres karencji

[ Edytowane ]
Witam,
Bank przyznał mi kredyt budowlano-hipoteczny i przesłał dokumenty dotyczące umowy kredytowej. W przykładowym harmonogramie spłaty kredytu raty rozpisane są razem z okresem karencji wynoszącym 24 miesiące co skutkuje wydłużeniem spłaty kredytu z 25 lat do 27 lat. Doradza kredytowy nie wspomniał wczesniej o okresie karencji, który tylko zwiększa koszty kredytu. Jestem gotowy spłacac całość raty od razu-nie potrzebuje okresu karencji w którym spłacać będę tylko odsetki. Czy można zrezygnować z okresu karencji od razu przy podpisywaniu umowy kredytowej i przejść od razu do spłacania rat równych ?

Dodatkowe informacje
Kredyt na mieszkanie i remont wypłacony ma być w dwóch transzach jedna dla sprzedających, a druga wypłacona na moje konto i rozliczenie z remontu po maksymalnie 24 miesiącach.
Kredyt hipoteczny mieszkaj bez kompromisów z 0% prowizji
Odpowiedz
0 Lajków
onaion
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
08-03-2017
Wiadomość 1 z 9 (23 243 wyświetleń)

Re.: okres karencji

Do decyzji kredytowej przyjmujemy okres karencji wskazany we wniosku kredytowym.
Z okresu karencji możesz zrezygnować, gdy skończysz inwestycję przed czasem lub po uruchomieniu całego kredytu.
Po złożeniu takiej dyspozycji wcześniej rozpoczniesz spłatę kapitału.

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 9 (23 170 wyświetleń)

Re.: okres karencji

czy przy uruchamianiu kredytu (będzie jedna transza od razu) można w tym samym momencie złożyć wniosek o skrócenie karencji; czy to będzie wyglądać tak, ze uruchomię kredyt, zapłacę jedną ratę odsetkową a dopiero druga będzie już z kapitałem?

 

dziękuję

a

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
annaewa
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
0
23-07-2018
Wiadomość 3 z 9 (19 170 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

Wniosek o rezygnację z karencji możesz złożyć w momencie, gdy cały kredyt zostanie uruchomiony. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 4 z 9 (19 096 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

Zwracam się z pytaniem o odsetki spłacane podczas okresu karencji, czy późniejsza rata kapitałowo-odsetkowa zostanie w jakimś stopniu pomniejszona o spłacone odsetki podczas okresu karencji czy odsetki te spłacane są niejako "dodatkowo" w zamian za odroczenie spłaty kapitału?
Odpowiedz
0 Lajków
Dorota1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
15-02-2019
Wiadomość 5 z 9 (15 477 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

[ Edytowane ]

Niestety "dodatkowo", pocieszeniem jest to że odsetki płaci się tylko za pieniądze już uruchomione.

 

 

3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 6 z 9 (15 391 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

@Dorota1 na Twoje pytanie odpowiedzi udzielił @3rav . Potwierdzam, że jest ona prawidłowa. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 7 z 9 (15 384 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

Dlatego żałuję, że nie zrezygnowałam z karencji od razu po uruchomieniu transz. Nie miałam takiej wiedzy wcześniej. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Daję lajka za merytorykę nie za treść, bo " nie lubię" takiej odpowiedzi 🙂
Odpowiedz
0 Lajków
Dorota1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
15-02-2019
Wiadomość 8 z 9 (15 272 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

Dlatego żałuję, że nie zrezygnowałam z karencji od razu po uruchomieniu transz. Nie miałam takiej wiedzy wcześniej. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Daję lajka za merytorykę nie za treść, bo " nie lubię" takiej odpowiedzi 🙂
Odpowiedz
0 Lajków
Dorota1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
15-02-2019
Wiadomość 9 z 9 (15 272 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy