Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

Witam.moze ktos powiedziec jak to jest w ing nadplata i zmniejszenie okresu. Ponoc nadplaca sie przez neta(tylko ze wtedy od razu chyba rata jest zmniejszana) nastepnie w ciągu 3 msc od nadplaty mozna zamowic aneks i w oddziale sie podpisuje i jest powrot do najwyzszej raty w histori cos takiego. Np. Rok 2020 caly co msc nadplacam przez neta 1000 zl i zmniejsza sie rata (nadplacam od stycznia do grudnia) i zmniejsza mi sie rata np. Z 1100 na 1050. W grudniu 2020 decyduje sie zmnoejszyc okres i zamowic taki aneks, wtedy bedzie uwzglednione zmniejszenie okresu proporocjonalnie do nadplaty 1200(12×1000) i powrot do raty 1100? czy tylko taki aneks uwzgledni 1000 zl z grudnia (ewentualnie jest z listopada i ipazdziernika bo nie minie 3 msc(zalozenia stalej stopy i nie intteresuje mnie czy wibor w tym roku wzrosl czy spadl)

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 1 z 11 (10 572 wyświetleń)

Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

Nadpłatę zlecasz przez bankowość internetową.
Po jej zaksięgowaniu automatycznie zmniejszy się rata, a okres kredytu pozostanie taki sam.

Aby skrócić okres kredytu trzeba skontaktować się z naszą infolinią pod numerem 32 357 00 57 i zamówić aneks.
Jest ona czynna od poniedziałku do piątku od godziny 7:30 - 21:00, w soboty od 8:00 - 16:00.

Będziemy mogli skrócić okres kredytu tak, aby rata nie przekroczyła najwyższej, która do tej pory pojawiła się na kredycie.
Jeżeli aneks będzie podpisany do 3 miesięcy od ostatniej nadpłaty - będzie bezpłatny.
Gdyby 3 miesiące już minęły - pobierzemy opłatę w wysokości 200 zł.

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 2 z 11 (10 485 wyświetleń)

Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

to to wiem ale o cos innego pytam: 

przyklad

zaczynacm splacac kredyt od stycznia 2020 rata np. 1000 zl 

, w lutym 2020 nadplacam np. 5000 zl, (zmniejsza mi sie rata np. do 980), nastapnie nadplacam w maju 2020 - 5000 zl (zmniejsza sie rata do 960), nastepnie nadplacam w grudniu 2020 o 5000 zl ( zmniejsza sie rata do 940), i nastepnie w styczniu 2021 zamawiam aneks bo chce zmniejszyc okres, wtedy rozumiem ze aneks bedzie za darmo, natomiast zmniejszony bedzie okres porporcjonalnie do kwoty 5000 zl z nadplata grudniowej (np. 5 msc zmniejszony okres), czy tez zmniejszony bedzie proporcjonalnie okres o nadplaty kwoty 15000 (5000nadplaty z lutego+5000 nadplata z maja+5000nadplata z grudnia,czyli np. 15 msc zmniejszony okres) i powrot do raty 1000 zl czyli najwyzej w historii? czy tez moze moge sobie wybrac ze 8tys idzie na zmniejszneie okresu a pozostale 7tysi tak jak bylo do tej pory zmniejsza troche rate. 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 3 z 11 (10 449 wyświetleń)

Re: Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

Jeśli wpłacasz dodatkową kwotę, to zawsze przeznaczymy ją na nadpłatę kapitału, a po nadpłacie automatycznie zmniejsza się rata. Na tym etapie nie udostępniamy wyboru czy skraca się okres kredytu, czy zmniejsza się rata.

Po nadpłacie możesz zamówić aneks skracający okres kredytu – nie ma znaczenia, w jakich kwotach były nadpłaty oraz ile ich było. Zawsze możemy skrócić okres kredytu tak, aby rata nie przekroczyła najwyższej, która dotychczas pojawiła się podczas spłaty. Tutaj może to być maksymalnie 1 000 zł. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 11 (10 409 wyświetleń)

Re: Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

Czyli w tym przypadku opisanym przeze mnie okres zmniejsztlby sie proporcjonalnie do kwoty nadplatyb15 tys i powrot do raty 1000 ?lubie na prztkladzie to przedstawic stad opisalem taki
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 5 z 11 (10 386 wyświetleń)

Re: Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

@as91 jak już wspomniała Ilona, przy nadpłacie kredytu, zmniejszamy proporcjonalnie ratę kredytu. Abyśmy zmniejszyli okres kredytowania, musisz zrobić nadpłatę, a po jej zaksięgowaniu masz 3 miesiące na zamówienie i podpisanie aneksu. Okres będzie skrócony o wartość kapitałową rat.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 11 (10 311 wyświetleń)

Re: Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

ok czyli jak rozumeim robie nadplate np. 5 tys i mam mozliwosc w ciagu 3 msc zamowic bezplatnie aneks i skrocic okres, natomiast w tym zmniejszeniu okresu nie moge podpiąć tez np. nadplaty ktora robilem 8 msc temu przykladowo robilem wtedy 4 tys (i wtedy np. zmniejszyla sie rata, nie zmniejszalme okresu) 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 7 z 11 (10 274 wyświetleń)

Re: Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

Aneksem możemy skrócić okres kredytu tak, aby rata nie przekroczyła najwyższej, która dotychczas pojawiła się na kredycie – zatem uwzględnimy wszystkie nadpłaty.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 8 z 11 (10 224 wyświetleń)

Re: Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

Jezeli tak to dziala to super. Natomiast glupota jak tak jest placic 200 zl jak minie ten okres 3 msc, bo lepiej zrobic nadplate nawet 100 zl i zrobic aneks uwzgledniajac nadplaty wczesniej zrobione.
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 9 z 11 (10 173 wyświetleń)

Re: Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

Mam racje?
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 10 z 11 (10 101 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy