Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

Witam.moze ktos powiedziec jak to jest w ing nadplata i zmniejszenie okresu. Ponoc nadplaca sie przez neta(tylko ze wtedy od razu chyba rata jest zmniejszana) nastepnie w ciągu 3 msc od nadplaty mozna zamowic aneks i w oddziale sie podpisuje i jest powrot do najwyzszej raty w histori cos takiego. Np. Rok 2020 caly co msc nadplacam przez neta 1000 zl i zmniejsza sie rata (nadplacam od stycznia do grudnia) i zmniejsza mi sie rata np. Z 1100 na 1050. W grudniu 2020 decyduje sie zmnoejszyc okres i zamowic taki aneks, wtedy bedzie uwzglednione zmniejszenie okresu proporocjonalnie do nadplaty 1200(12×1000) i powrot do raty 1100? czy tylko taki aneks uwzgledni 1000 zl z grudnia (ewentualnie jest z listopada i ipazdziernika bo nie minie 3 msc(zalozenia stalej stopy i nie intteresuje mnie czy wibor w tym roku wzrosl czy spadl)

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 1 z 11 (10 573 wyświetleń)

Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

Nadpłatę zlecasz przez bankowość internetową.
Po jej zaksięgowaniu automatycznie zmniejszy się rata, a okres kredytu pozostanie taki sam.

Aby skrócić okres kredytu trzeba skontaktować się z naszą infolinią pod numerem 32 357 00 57 i zamówić aneks.
Jest ona czynna od poniedziałku do piątku od godziny 7:30 - 21:00, w soboty od 8:00 - 16:00.

Będziemy mogli skrócić okres kredytu tak, aby rata nie przekroczyła najwyższej, która do tej pory pojawiła się na kredycie.
Jeżeli aneks będzie podpisany do 3 miesięcy od ostatniej nadpłaty - będzie bezpłatny.
Gdyby 3 miesiące już minęły - pobierzemy opłatę w wysokości 200 zł.

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 2 z 11 (10 486 wyświetleń)

Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

to to wiem ale o cos innego pytam: 

przyklad

zaczynacm splacac kredyt od stycznia 2020 rata np. 1000 zl 

, w lutym 2020 nadplacam np. 5000 zl, (zmniejsza mi sie rata np. do 980), nastapnie nadplacam w maju 2020 - 5000 zl (zmniejsza sie rata do 960), nastepnie nadplacam w grudniu 2020 o 5000 zl ( zmniejsza sie rata do 940), i nastepnie w styczniu 2021 zamawiam aneks bo chce zmniejszyc okres, wtedy rozumiem ze aneks bedzie za darmo, natomiast zmniejszony bedzie okres porporcjonalnie do kwoty 5000 zl z nadplata grudniowej (np. 5 msc zmniejszony okres), czy tez zmniejszony bedzie proporcjonalnie okres o nadplaty kwoty 15000 (5000nadplaty z lutego+5000 nadplata z maja+5000nadplata z grudnia,czyli np. 15 msc zmniejszony okres) i powrot do raty 1000 zl czyli najwyzej w historii? czy tez moze moge sobie wybrac ze 8tys idzie na zmniejszneie okresu a pozostale 7tysi tak jak bylo do tej pory zmniejsza troche rate. 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 3 z 11 (10 450 wyświetleń)

Re: Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

Jeśli wpłacasz dodatkową kwotę, to zawsze przeznaczymy ją na nadpłatę kapitału, a po nadpłacie automatycznie zmniejsza się rata. Na tym etapie nie udostępniamy wyboru czy skraca się okres kredytu, czy zmniejsza się rata.

Po nadpłacie możesz zamówić aneks skracający okres kredytu – nie ma znaczenia, w jakich kwotach były nadpłaty oraz ile ich było. Zawsze możemy skrócić okres kredytu tak, aby rata nie przekroczyła najwyższej, która dotychczas pojawiła się podczas spłaty. Tutaj może to być maksymalnie 1 000 zł. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 11 (10 410 wyświetleń)

Re: Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

Czyli w tym przypadku opisanym przeze mnie okres zmniejsztlby sie proporcjonalnie do kwoty nadplatyb15 tys i powrot do raty 1000 ?lubie na prztkladzie to przedstawic stad opisalem taki
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 5 z 11 (10 387 wyświetleń)

Re: Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

@as91 jak już wspomniała Ilona, przy nadpłacie kredytu, zmniejszamy proporcjonalnie ratę kredytu. Abyśmy zmniejszyli okres kredytowania, musisz zrobić nadpłatę, a po jej zaksięgowaniu masz 3 miesiące na zamówienie i podpisanie aneksu. Okres będzie skrócony o wartość kapitałową rat.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 11 (10 312 wyświetleń)

Re: Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

ok czyli jak rozumeim robie nadplate np. 5 tys i mam mozliwosc w ciagu 3 msc zamowic bezplatnie aneks i skrocic okres, natomiast w tym zmniejszeniu okresu nie moge podpiąć tez np. nadplaty ktora robilem 8 msc temu przykladowo robilem wtedy 4 tys (i wtedy np. zmniejszyla sie rata, nie zmniejszalme okresu) 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 7 z 11 (10 275 wyświetleń)

Re: Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

Aneksem możemy skrócić okres kredytu tak, aby rata nie przekroczyła najwyższej, która dotychczas pojawiła się na kredycie – zatem uwzględnimy wszystkie nadpłaty.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 8 z 11 (10 225 wyświetleń)

Re: Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

Jezeli tak to dziala to super. Natomiast glupota jak tak jest placic 200 zl jak minie ten okres 3 msc, bo lepiej zrobic nadplate nawet 100 zl i zrobic aneks uwzgledniajac nadplaty wczesniej zrobione.
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 9 z 11 (10 174 wyświetleń)

Re: Re.: nadplata kredytu i zmniejszenie okresu

Mam racje?
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 10 z 11 (10 102 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy