Odpowiedz

kredyt hipoteczny

Witam mam taki problem. Chciałabym wziąć kredyt na dokończenie budowy. Zdolność mam. Ale niestety właścicielem działki jestem ja wraz z chłopakiem, który nie ma zdolności ponieważ prowadzi działalność gospodarczą od pół roku nie wykazuje dochodu. Na pozwoleniu na budowę również widnieję ja wraz z partnerem. Pytanie brzmi: czy mogę sama podejść do kredytu czy partner też musi być przy kredycie? czy wystarczy, że wyrazi zgodę na obciążenie hipoteką?. Niestety jakbym dołączyła go do kredytu wtedy by nie miała  zdolności . proszę o szybką odpowiedź.

Odpowiedz
0 Lajków
betinka123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
13-11-2017
Wiadomość 1 z 3 (3 836 wyświetleń)

Re: kredyt hipoteczny

Do kredytu możesz przystąpić sama. Podpis współwłaściciela nieruchomości będzie wymagany np. przy podpisaniu umowy kredytowej. Szczegóły poda Ci Twój doradca.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (3 827 wyświetleń)

Re.: kredyt hipoteczny

Uważaj na jedną rzecz.
Jeśli do kredytu przystąpisz sama to wkładem własnym będzie jedynie 50 % (domniemam że udział ułamkowy w nieruchomości macie 50/50) wartości domu wraz z działką.
Odpowiedz
0 Lajków
rafik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
06-03-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 955 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy