Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Witam jestem tego samego zdania zwodzą ciągle ludzi wniosek już złożyliśmy ponad 1,5 miesiaca temu i nic zadnych dokumentow wiecej nie chcą tylko czekać ale ile można do tego trzeba za 5 dni zapłacić  deweloperowi pieniądze, jakas masakara pierwszy raz sie spotykac z taK DŁUGIM OKRESEM OCZEKIWANIA odradzam  

Odpowiedz
0 Lajków
jola
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-08-2017
Wiadomość 61 z 76 (16 689 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Celem wyjaśnienia dlaczego nie ma jeszcze wydanej decyzji kredytowej proponuje skontaktować się z doradcą u którego został złożony wniosek (bez względu na to czy jest to wniosek złożony w oddziale, zdalnie, czy u pośrednika).


Przez Społeczność nie możemy sprawdzić szczegółów.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 62 z 76 (16 620 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Ktoś na dniach dostał wstępną decyzję w sprawie kredytu hipotecznego? Ile czekaliście od dnia rejestracji wniosku?

Odpowiedz
0 Lajków
corner
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
29-09-2017
Wiadomość 63 z 76 (15 931 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Zamieszczę tu historię swojego wniosku, bo podobne posty dawały mi pewną perspektywę.

 

8.09 - złożony wniosek u pośrednika

21.09 - za jakiegoś powodu (podejrzewam, że opóźnienie pośrednika) dopiero w tym dniu wniosek został zarejestrowany w centrali ING

29.09 - wstępna decyzja pozytywna

02.10 - wysłałem przelew opłaty za wycenę nieruchomości

10.10 - decyzja ostateczna

 

Nie musiałem dosyłać żadnych dodatkowych dokumentów i mój wniosek był stosunkowo prosty (zakup na rynku pierwotnym). Jak widać - wcale nie jest tak źle z terminami.

Odpowiedz
0 Lajków
corner
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
29-09-2017
Wiadomość 64 z 76 (15 731 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Widzę że od dwóch lat nieprzerwanie ten sam problem. My czekamy już ponad dwa miesiące i dalej wniosek jest w analizie. To jakiś absurd. 

21.01. komplet dokumentów złożony u doradcy. 

05.02 - bank przypomina sobie, że chce jeszcze kartę pobytu męża obcokrajowca, niestety jesteśmy za granicą, dostarczamy 12.02. Skan nie starcza, trzeba jeszcze złożyć podpis, że 21 dni zaczyna płynąć na nowo (!)

22.02. - decyzja wstępna i od razu wykonany przelew za wycenę. 

07.03. - bank dochodzi do wniosku, że na wniosku nie chce mieć całościowej kwoty za mieszkanie i garaż, ale chce mieć dwa oddzielne dokumenty na kwotę mieszkania i oddzielny na kwotę garażu. Oczywiście musimy podpisać, że 21 dni zaczyna płynąć na nowo po raz drugi (!!)

23.03. - bank wymyśla, że jeszcze potrzebują dokumentu zameldowania męża na terenie RP. Oczywiście znowu 21 dni zaczyna płynąć na nowo po raz trzeci (!!!)

Co nowego jeszcze wymyślicie??? Jesteśmy już ponad miesiąc po dacie raty za mieszkanie z kredytu, a nadal nie mamy finalnej decyzji!!! Mega żałuję, że po decyzji wstępnej zastopowałam wnioski w innych bankach ze względu na to, że oferta ING była najkorzystniejsza. Teraz zastanawiam się czy iść znowu do innego banku, podejrzewam, że decyzję finalną od złożenia dokumentów teraz i tak dostaniemy wcześniej niż w ING!!! 

Odpowiedz
0 Lajków
agagaga88
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-04-2018
Wiadomość 65 z 76 (13 533 wyświetleń)

Re: Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

W trakcie podejmowania decyzji możemy poprosić o uzupełnienie dokumentów. Wniosek o kredyt hipoteczny wymaga szczegółowej analizy. 
Prosimy dopytać swojego doradcę, czy potrzebuje jeszcze jakichś uzupełnień.
 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 66 z 76 (13 494 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

agagaga88 to chyba jakiś żart.... Masakra jakaś... Chyba faktycznie w innym banku zaczynając od zera szybciej dostaniecie kredyt.... Współczuję... A wiecie co jest zadziwiające? Że nikt nic z tym nie robi, mając takie informacje zwrotne od klientów. Aż mi się wierzyć nie chce, że biorę udział w takim cyrku... A człowiek tylko chciał mieć swoje wymarzone M.... 

Mavis
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
10
28-03-2018
Wiadomość 67 z 76 (13 369 wyświetleń)

Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Ja sobie daje jeszcze tydzien-dwa i zaczynam staranie w innym banku. Zamykam wszystkie konta oszczędnościowe, osobiste i zmykam bo widzę, że ING działa na zasadzie jest dobrze jak jest dobrze, a jak źle to niech się klient martwi bo my zawsze jesteśmy ok i zawsze znajdziemy wytłumaczenie. 

A bierzemy udział w tym cyrku ponieważ nie wiedzieliśmy, że tak będzie i teraz każdy żyje nadzieją następnego dnia, że to będzie TEN dzień. Jak ktoś dobrze napisał, my jak się spóźnimy dzień to zaraz konsekwencje, a banków opóźnienia, awarie i inne sprawy nie dotyczą ...najwyżej powiedzą przepraszam (w domyśle i co nam zrobicie?).

 

3majmy się jak i swoje nerwy na wodzy jak najdłużej się da Emotikon: Szczęśliwy

Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 68 z 76 (13 345 wyświetleń)

Re: Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Rzeczywiście czas obsługi wniosków kredytowych jest wydłużony. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie jest to komfortowe. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej podejmować decyzje kredytowe dla wniosków, które zostały złożone z kompletem dokumentów. Dla wniosków niekompletnych staramy się  możliwie szybko przekazywać informacje o konieczności uzupełnienia danych, niezbędnych do podjęcia decyzji kredytowej.
Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wątpliwości dotyczące czasu trwania poszczególnych etapów obsługi wniosków. Nie jest to jednak możliwe na forum, bez analizy danych dotyczących konkretnego przypadku. Zapraszamy do osobistego kontaktu.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 69 z 76 (13 302 wyświetleń)

Re: Re.: decyzja wstępna do kredytu hipotecznego

Witam,

przyznaję, że trwa to co najmniej dwukrotnie dłużej niż w innych bankach. Wniosek złożony u doradcy 23.02, dosyłanie oświadczeń o leasingu do ING 27.02, decyzja wstępna wydana dnia 27.03, zlecone wyceny nieruchomości dwa dni później i od 30.03 marca czekam na decyzję ostateczną...

Czyli od daty złożenia wniosku czekam już na decyzję ostateczną prawie dwa miesiące. A kiedy podpisanie umowy, uruchomienie transzy...? Obawiam się o dalsze kroki, jestem już po terminie transzy dla dewelopera i zostało mi tylko 13 dni do przeniesienia własności, potem czekają mnie koszty. Czy naprawdę tak długo to trwa??? Decyzje od innych banków z umowami miałem wcześniej, ale skusiłem się na dobrą cenę, obawiam się jednak teraz widząc konsekwencje

Odpowiedz
0 Lajków
Aurel
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
16-04-2018
Wiadomość 70 z 76 (12 909 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy