Odpowiedz

Zwiększenie kwoty kredytu

Witam,

 

Jestem w trakcie budowy domu z własnych środków. Staram się również o kredyt i otrzymałam już wstępną ofertę. Ponieważ przekonałam się już kilka razy, że wiele kosztów może mnie zaskoczyć, zastanawiam się, co można zrobić jeżeli okaże się, że kwota kredytu nie pozwoli mi jednak na ukończenie budowy. Czy jeżeli jest zdolność kredytowa można bez przeszkód wnioskować o dodatkową kwotę? Czy dodatkowa kwota będzie spłacana na takich samych warunkach jak kwota bazowa kredytu?

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
asia001
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
20-12-2017
Wiadomość 1 z 2 (6 970 wyświetleń)

Re: Zwiększenie kwoty kredytu

Podwyższenie kwoty kredytu możliwe jest tylko dla pierwotnego celu kredytowania pod warunkiem, że inwestycja nie została jeszcze zakończona. Jeśli zabraknie pieniędzy na dokończenie budowy domu (nie został jeszcze oddany do użytku) to można podwyższyć kwotę kredytu. Minimalna kwota to 20 000 zł. Dodatkowa kwota będzie uruchamiana i spłacana na takich samych warunkach jak kwota bazowa kredytu. Koszt przygotowania aneksu do umowy to 200 zł.


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
34
25-03-2016
Wiadomość 2 z 2 (6 947 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy