Odpowiedz
Highlighted

Zmiany istosne w projekcie

Dzień dobry. Mam dość zawiłą sytuację:

Mam działkę kredytowaną w innym banku oraz pozwolenie na budowę i chciałbym wziąć kredyt na spłatę tamtego banku i jednoczesną budowę domu. Mam już zrobione część prac ziemnych

 

Bardzo zależy mi na czasie, aby nie stać w miejscu stąd chciałem ruszyć jak najszybciej z budową. Miałem problem z durnym zapisem w planie zagospodarowania przestrzennego: zakaz budowy szamb i oczyszczalni ścieków oraz nakaz podłączenia się pod nieistniejącą kanalizację. Mam z projekcie zatem nietypowe i bardzo drogie rozwiązanie, którego nie mam zamiaru wykonywać (toalety samokompostujące oraz separatory wody szarej). Właśnie czekam na rozprawę sądową i uchylenie zapisów planu (mam nawet pozytywną opinię miasta, w której przyznają się do błądu w planie) Plan jest też w trakcie zmiany.  Problem w tym że budując będę chciał zrobić kilka zmian istotnych, i w jednym projekcie zamiennym je wszystkie zamieścić będą to:

 

1) likwidacja komina

2) zmiana fundamentu na płytę fundamentową

3) podniesienie ścianki kolankowej o 0,5 metra

4) Salon oraz garaz i wejscie mam "cofnięte" w stosunku do poddasza. Są to takie podcięcia w budynku. Wymyśliłem że uproszczę konstrukcję sprowadzając parter do równego prostokąta.

5) zmiana rozwiązań odprowadzania ścieków na przydomową oczyszczalnię

 

Zmiana nr 4 powiększy mi dom o ok 11 m2. Zmiana nr 3 powiększy powierzchnię uzytkową pod skosami o jakieś 20-25 metrów. Wzrośnie też wartość budynku 

 

Rysunki mogę dostarczyć do banku na etapie wkładania wniosku, ale nowy operat dopiero jak "przyklepią" mi to w urzędzie. A z zaniesieniem do urządu chciałem poczekać aż dostenę wyrok uchylający zapisy planu.

 

Czy mogę zacząć podpisać z bankiem umowę, a w międzyczasie zrobić projekt zastępczy, zatwierdzić go, stworzyć nowy operat i zaktualizować umowę kredytową? Jak zabrać się do tematu?

 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
adrian_woz
Nowy w branży
Nowy w branży icon
2
0
11-07-2018
Wiadomość 1 z 3 (1 564 wyświetleń)

Re: Zmiany istosne w projekcie

Zapraszamy do złożenia wniosku gdy już będziesz miał zatwierdzony projekt zamienny. W tym momencie niestety nie będziemy mogli rozpocząć procedury składania wniosku. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
146
32
12-04-2017
Wiadomość 2 z 3 (1 528 wyświetleń)

Re: Zmiany istosne w projekcie

Niestety, czekanie na zmiany zrujnuje mi całe plany i nie zrobię nic w tym roku. Złożyłem wniosek i najwyżej nie zrobię żadnych zmian ;(

Odpowiedz
0 Lajków
adrian_woz
Nowy w branży
Nowy w branży icon
2
0
11-07-2018
Wiadomość 3 z 3 (1 362 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy