Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana kredytobiorcy przy kredycie hipotecznym

Witam,

Mamy z żoną kredyt hipoteczny w ING. Mieszkanie, które kupilismy nie jest obciążone hipoteką - zabezpieczeniem jest hipoteka na mieszkaniu brata żony. Zdecydowaliśmy się najpierw przyjąć rodzielność majątkową a następnie rozwieść i podzielić majątek w ten sposób, że żona zatrzyma mieszkanie i kredyt. Czy jest możliwość jak w innych konkurencyjnych bankach aby "podmienić" kredytobiorcę, tzn. w moje miejsce współkredytobiorcy weszłaby inna osoba (właśnie brat żony), która ma lepszą zdolność kredytową od mojej oraz w tym przypadku jest właścicielem nieruchomości, która jest zabezpieczeniem kredytu?

Jak to zrobić (jaka jest procedura) i jakie warunki musielibyśmy spełnić?

Pozdrawiam!

 

Odpowiedz
0 Lajków
tanator
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
09-12-2016
Wiadomość 1 z 2 (5 392 wyświetleń)

Re.: Zmiana kredytobiorcy przy kredycie hipotecznym

Możesz złożyć wniosek o wyłączenie z umowy kredytowej i jednocześnie możemy dopisać do umowy brata Twojej żony. Potrzebny będzie aneks do umowy (opłata za aneks wynosi 200zł). Przed podjęciem decyzji ocenimy zdolność kredytową. Do zbadania zdolności będziemy potrzebować dokumentów dochodowych żony i jej brata. Dokumenty zależeć będą od rodzaju dochodu i będą analogiczne jak dokumenty, które są potrzebne przy wnioskowaniu o kredyt hipoteczny. Dodatkowo jeśli ocena wartości nieruchomości, jest starsza niż 12 miesięcy, będzie potrzebna nowa ocena nieruchomości przez bank, koszty oceny to 350zł.

Aneks powinny podpisać wszystkie strony umowy, Ty, żona i brat żony.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (5 282 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy