Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zdolność kredytowa na budowę domu.

Witam. Razem z żoną chcemy wydubować dom jednorodzinny na działce, której jesteśmy właścicielami. Potrzebujemy kwoty około 275000 zł na okres 30-35 lat. Wartość działki to 70000tys. Mamy aktualnie jeszcze do spłacenia kredyt gotówkowy w wysokości 25000 zł z aktualnie miesięczną ratą 880zł. Mam aktualnie 25lat. Posiadam umowę o pracę na czas nieokreślony z średnim zarobkiem około 2700zł. Żona aktualnie znajduje się na L4 z powodu ciąży i niestety pracodawca przedłużył umowę z nią tylko do dnia porodu czyli do około połowy czerwca. Jej aktualne średnie wpływy to około 1100zł. Po urodzeniu dziecka żona będzie na zasiłku macierzyńskim w ZUS przez okres 12miesięcy z wpływami na konto około 900zł miesięcznie. Po tym okresie żona z powrotem chce podjąć prace. Mamy na ukończeniu projekt domu oraz przygotowane wnioski o pozwolenie na budowę. Chcielibyśmy uzyskać kredyt bez dodatkowych osób wspierających nasz wkład. Czy jest jakaś możliwość uzykania kredytu takiego który spłaciłby aktualne zadłużenie oraz pozostawiłby na koncie kwotę 250-275tys zł?

Z góry dziękuję za pomoc oraz proszę o pilną odpowiedź.
Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Patryk111
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
23-02-2017
Wiadomość 1 z 5 (7 755 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytowa na budowę domu.

@Patryk111 Niestety ale w opisanej sytuacji nie będą Państwo mieli wystarczającej zdolności kredytowej.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 5 (7 744 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytowa na budowę domu.

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie mam. Co by musiało ulec zmianie by decyzja kredytowa była możliwa?

Odpowiedz
0 Lajków
Patryk111
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
23-02-2017
Wiadomość 3 z 5 (7 738 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytowa na budowę domu.

Wymagany jest wyższy dochód netto. Z opisanej sytuacji wynika, że dochód powinien być w granicach 3800 zł – 4000 zł netto. Dochodu Twojej żony niestety nie możemy uwzględnić do zdolności kredytowej.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 4 z 5 (7 636 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytowa na budowę domu.

Kwota 250.000 może być niewystarczająca do wybudowania domu.

Zwróć uwagę, że większość osób tak nisko szacujących koszt domu dopiero zaczyna lub planuje budowę. Również sporo osób podając takie kwoty nie uwzględnia całej masy wydatków. Szkoda byłoby utknąć na etapie wykańczania. Pierwsze etapy budowy sa najtańsze, potem zaczynają się dopiero drogie rzeczy.

Ponadto dom, nawet już kilkuletni wymaga nakładów na utrzymanie standardu (odświeżanie, zmiany, poprawki itd). Nie wspominam już o kosztach eksploatacyjnych.

Perspektywa konieczności spłacania comiesięcznych rat przez 35 lat (do 60 roku życia) przy dochodach na granicy wydolności jest straszna.

dawidt
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
59
36
04-10-2016
Wiadomość 5 z 5 (7 516 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy