Odpowiedz

Zdolność kredytową

Witam,

Mąż pracuje na umowę o pracę za najniższa krajowa, netto 1355zł. Ja nie pracuje, zajmuje się rocznym dzieckiem. Do pracy idę od stycznia 2017r., będę mieć umowę o pracę i tez najniższe wynagrodzenie. Mamy wkładu własnego 30tys, potrzebne nam jeszcze ok 100 tys. Czy mamy szansę na kredyt? Kiedy możemy się o niego starać, po ilu mieisacach od podjęcia przeze mnie pracy? Umowa będzie na 3 mce próby a potem na rok.
Okres kredytowania bez znaczenia czy 20 czy 35lat. Ważne aby rata była możliwie jak najmniejsza.
Mąż 30 ja 26l.
Odpowiedz
0 Lajków
Agnieszkajako
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
15-10-2016
Wiadomość 1 z 7 (7 660 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytową

Na podstawie jednego dochodu w kwocie netto 1355 złotych i 3 osobach w gospodarstwie domowym niestety nie występuje u Państwa zdolność kredytowa, niezależnie od okresu kredytowania.

W przypadku dodatkowego źródła dochodu umowa musiałaby spełniać następujące warunki:

  • Umowa o pracę na czas nieokreślony- staż pracy 3 miesiące
  • Umowa o pracę na czas określony- staż pracy 6 miesięcy oraz umowa podpisana na moment wnioskowania na 12 miesięcy.

Możecie Państwa zawnioskować z kimś z najbliższej rodziny, tak aby zdolność kredytowa występowała wcześniej zanim podejmie Pani pracę.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 7 (7 604 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytową

To idąc do pracy 1 stycznia już w kwietniu możemy starać się o kredyt, wtedy dochody netto 2700 zł i jest szansa na te 100tys?
Odpowiedz
0 Lajków
Agnieszkajako
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
15-10-2016
Wiadomość 3 z 7 (7 570 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytową

Wtedy bym miala umowę 3mce próby a potem na czas nieokreślony.
Odpowiedz
0 Lajków
Agnieszkajako
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
15-10-2016
Wiadomość 4 z 7 (7 568 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytową

Niestety, z 2700 zł na trzyosobową rodzinę nie byłoby zdolności kredytowej na żadną kwotę. Dla kredytu w wys. 100 tys. zł dochód musieliby mieć Państwo o ok. 800 zł wyższy.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 5 z 7 (7 546 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytową

To czegosc tu nie rozumiem.

Inna osoba na forum napisała:
"Pomoc w liczeniu zdolności

Witam,dochód netto 3500zł,jest to dochód męża,umowa o prace na czas nieokreślony.,zobowiązania,raty kredytów gotówkowych 760zł.dwie osoby dorosłe i jedno dziecko.Chcemy kupić nieruchomość za 125tys zł,100tys potrzebujemy kredytu,pozostała część wkład własny.Czy mamy zdolność?măż 31lat ja 25."

I otrzymała odpowiedź:
" Z przedstawionych danych wynika, że posiadacie zdolność kredytową na 100 000 zł przy 30 letnim okresie spłaty.".

Ich sytuacja jest baardzo podobna, jedynie o 40-50 zł mają wyższy dochód i osiągają zdolność na 100tys a my nie mamy żadnej zdolności???

Kalkulator kredytu hipotecznego wylicza zdolność kredytową i ratę na podstawie wprowadzonych danych i wychodzi, że mamy zdolność na te 100tys - i to m.in w waszym banku który jest 1 na liście.

trudno, to jeżeli nie mamy żadnej zdolności to przejdę się do innego banku.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Agnieszkajako
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
15-10-2016
Wiadomość 6 z 7 (7 539 wyświetleń)

Re.: Zdolność kredytową

Do wyliczenia Waszej zdolności kredytowej przyjęliśmy łączny dochód 2700 zł netto na 3 osoby. Niestety, ale to nie pozwala na zaciągnięcie u nas kredytu hipotecznego.

Do wyliczenia zdolności kredytowej stosujemy własny algorytm. Wyliczenia na innych stronach internetowych można traktować tylko poglądowo. 

 

Zachęcam do roważenia złożenia wniosku o kredyt hpoteczny z kimś, kto mógłby podnieść Waszą zdolność kredytową. 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 7 z 7 (7 504 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy