Odpowiedz

Zabudowana nieruchomość rolna

Składaliśmy wniosek o kredyt hipoteczny w waszym banku,jednak w związku z nową ustawą dostaliśmy odmowe.Dziś na infolini doradca powiedział że na nowo można złożyć dokumenty.Chcemy kupić nieruchomość rolną zabudowaną,30a.Budynek mieszkalny i dwa budynki dospodarcze (budynki produkcyjne usługowe i gospodarcze dla rolnictwa,wg wypisu z rejestru gruntów).Mamy zrobiony operat szacunkowy,wartość 163000zł.Cena 125000zľ,potrzebujemy 100000zľ kredytu.25tys zł mamy wkładu własnego.Czy ktoś nam podpowir czy wogóle jest jakiś sens aby na nowo składać wniosek? Wiem że do 0,5 ha musi na działce być budynek mieszkalny,ale też budynki nie służące do produkcji rolnej.Bardzo dziękuje za każdą odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
Aniela
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
11
1
30-04-2016
Wiadomość 1 z 3 (4 961 wyświetleń)

Re.: Zabudowana nieruchomość rolna

[ Edytowane ]

Możesz ponownie złożyć wniosek kredytowy, jeśli na tej nieruchomości nie jest i nie będzie prowadzona działalność rolnicza. Została uchwalona nowelizacja ustawy o Księgach Wieczystych i Hipotece, która ma wejść w życie w najbliższym czasie.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 3 (4 904 wyświetleń)

Re.: Zabudowana nieruchomość rolna

Dziękuje za odpowiedź.Sprzedający są rolnikami ale na tej nieruchomości nie hodują zwierzyny i nic nie sadzą.Mają swoje działalności gospodarcze.budynki są puste.My też nie mamy zamiaru prowadzić tam gospodarstwa.
Odpowiedz
0 Lajków
Aniela
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
11
1
30-04-2016
Wiadomość 3 z 3 (4 876 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Szanowna Pani Magdaleno, to nie jest odpowiedź na moje pytanie - wszystko w odpowiedzi znam ponieważ sprawnie poruszam się po aplikacji oraz opisach kredytów. Pracownicy na infolinii nie wiedzą jak ro

...

20-04-2024
Re: Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Wyśle prośbę o przyspieszenie rozpatrzenia Twojego zgłoszenia do odpowiedniego działu. 

20-04-2024
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Cześć,
miło mi, że masz pozytywne doświadczenia związane z naszym bankiem Emotikon: Szczęśliwy 

Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku.

Na kontakt z naszym specjalistą możesz

...

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy