Odpowiedz

Wypłata drugiej transzy

Witam, czy do wypłaty drugiej transzy kredytu hipotecznego trzeba pierwszą transzę rozliczyć w 100 %, to znaczy czy wszystko według kosztorysu musi być wykonane. Trochę kosztorys mi się rozminął z rzecywistością i nie na wszystko starczyło pieniędzy. Czy bank bardzo rygorystycznie do tego podchodzi?

Odpowiedz
0 Lajków
torafal
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
0
13-06-2017
Wiadomość 1 z 7 (26 159 wyświetleń)

Re.: Wypłata drugiej transzy

[ Edytowane ]

@torafal Abyśmy wypłacili kolejną transzę, wymagamy rozliczenia poprzedniej. W tym celu prosimy o przesłanie zdjęć, które potwierdzą wykonanie prac. Ich postęp powinien być spójny z kosztorysem. Odpowiedni dział na podstawie aktualnych fotografii oceni zgodność z dokumentami.
Zdjęcia możesz wysłać na dwa sposoby:

  • przez formularz na stronie internetowej,
  • przez zakładkę Wiadomości po zalogowaniu do bankowości internetowej.

Wypłata kolejnej transzy wiąże się z osobistą wizytą w oddziale banku (wystarczy 1 kredytobiorca). Poprosimy o złożenie pisemnej dyspozycji jej uruchomienia.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 7 (26 128 wyświetleń)

Re.: Wypłata drugiej transzy

Witam,

Podpinam się pod temat.

Zleciłem wypłatę pierwszej drugiej (ostatniej transzy), mając co prawda jeszcze ok 20% środków z pierwszej i dostałem decyzję odmowną z uwagi na zbyt mały postęp prac budowlanych.

Banku udzielił takiej odpowiedzi ustosunkowując się jedynie do stwierdzenia iż w dzienniku budowy jest mało wpisów....

W jaki sposób weryfikowane sa wpisy, liczy się ilość wpisów, czy to co faktycznie zostało napisane oraz było potwierdzone oczywiście zdjęciami.

Co w takim przypadku mam uczynić?

Co prawda jeszcze mam 20% środków, ale jest to wartość niewystarczająca aby pokryć ekipie wykonanie w 100% kolejnego etapu prac

 

Z góry dziekuję za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
mkriso
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
06-10-2017
Wiadomość 3 z 7 (25 179 wyświetleń)

Re: Wypłata drugiej transzy

@mkriso Proszę skontaktuj się ze swoim doradcą hipotecznym. Przez społeczność nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Nie mamy tym kanałem kontaktu dostępu do danych naszych klientów. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 7 (25 140 wyświetleń)

Re: Wypłata drugiej transzy

Dzień dobry,

Podpinam się także pod temat.

W związku z agresywnym wzrostem cen materiałów i robocizny rozminął mi się troszkę kosztorys.

Czy do wypłacenia 2 transzy wymagane jest rozliczenie pierwszej transzy w 100 % nie ma żadnych widełek lub innego sposobu na pozyskanie środków?

Odpowiedz
0 Lajków
adam2brz
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-03-2020
Wiadomość 5 z 7 (14 084 wyświetleń)

Re: Wypłata drugiej transzy

Przykro mi, ale nie ma takiej możliwości. Żebyśmy mogli uruchomić drugą transzę, powinieneś rozliczyć się z pierwszej.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 6 z 7 (14 035 wyświetleń)

Re: Wypłata drugiej transzy

Dzień dobry,
Mój kosztorys też się trochę "rozjechał" w stosunku do tego co zostało zrobione, ale nie było żadnych problemów z uzyskaniem 2 transzy.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
LuPio92
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
13-09-2019
Wiadomość 7 z 7 (13 634 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy