Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Tym razem ja podzielę się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami.

13-02 Wniosek wysłany do Banku przez pośrednika
15-02 Rozpoczęto analizę wniosku

27-02 Wstępna decyzja

07-03 Operat oraz umowa deweloperska i przedwstępna umowa sprzedaży wysłane do Banku przez pośrednika

11-03 Dosłanie rozbitego harmonogramu płatności do Banku przez pośrednika

14-03 Decyzja ostateczna - pozytywna

 

Tutaj niestety pojawił się problem matematyczny dla Banku,który błędnie dokonał obliczeń i wyszły jakieś dziwne kwoty, dlatego teraz czekamy na zwrotną informację wraz z właściwymi wartościami aby móc umówić się na podpisanie umowy i uruchomienie kredytu.
Nie mamy zbyt wiele czasu ale mam nadzieję, że uda się wszystko załatwić w ciągu najbliższych kilku dni.

Odpowiedz
0 Lajków
elcia3009
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-02-2019
Wiadomość 501 z 748 (9 800 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

A jednak dziś dostaliśmy ostateczną decyzję pozytywną. Wszystko sprawnie kredyt przyznany w niecały miesiąc.
Odpowiedz
0 Lajków
Maya
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
12-03-2019
Wiadomość 502 z 748 (9 766 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

A jak długo trwa analiza wniosku?

Ponieważ od tygodnia jest w tym samym miejscu. I czy my dostaniemy jakąś informację czy tylko doradca kredytowy, szczerze mówiąc żałujemy wynajęcia tego doradcy ponieważ kiepsko zajmuje się naszą sprawą - brak z jego strony informacji. I szlag człowieka trafia że jeszcze za to prowizje dostanie z banku..

Odpowiedz
0 Lajków
Alutka11
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
39
1
09-03-2019
Wiadomość 503 z 748 (9 467 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

Decyzję o przyznaniu kredytu hipotecznego podejmujemy w ciągu 21 dni, od momentu przekazania nam kompletu dokumentów. O decyzji poinformuje Cię doradca, u którego złożyłaś wniosek. Na każdym etapie weryfikacji wniosku może pojawiać się wstępna informacja.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 504 z 748 (9 361 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam Wszystkich! Składaliśmy z Żoną wiosek, bezpośrednio w placówce banku pod koniec lutego. Uzyskaliśmy informacje, że brakujący kosztorys budowlany możemy donieść później. Zrobiliśmy to jakieś półtora tygodnia od daty złożenia wniosku, nieświadomi, że może to wpłynąć na cokolwiek. Do tej pory decyzji wstępnej brak... W związku z tym moje pytanie. Czy to 21 dni kalendarzowych jest liczone od momentu złożenia wniosku czy dostarczenia kosztorysu? Drugie pytanie dotyczy wysokości kredytu. Ustaliliśmy z Żoną, że za własne pieniądze wybudujemy fundamenty, które wraz z działką wystarczą nam na wkład własny. Kolejny etap miał być wykonany za pieniądze z kredytu. W związku z faktem, że kredytu na razie nie ma, za pożyczone pieniądze kontynuujemy budowę zgodnie z harmonogramem ekipy budowlanej. Do momentu otrzymania kredytu, a już na pewno do chwili wykonania operatu przez rzeczoznawcę, prace będą dużo bardziej zaawansowane niż deklarowane przez nas w kosztorysie robot. Co w takiej sytuacji? Czy bank potraktuje pożyczone pieniądze jako „nasz” wkład i udzieli kredytu pomniejszonego o tą kwotę?
Odpowiedz
0 Lajków
Jaqob
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
26-03-2019
Wiadomość 505 z 748 (9 310 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

21 dni liczymy od momentu otrzymania wszystkich potrzebnych dokumentów (w tym operatu szacunkowego). Jeżeli prace , które wykonałeś są udokumentowane w operacie lub posiadasz na nie faktury, to traktujemy je oczywiście jako wkład własny. Samą kwotę kredytu ustala się na początku składania wniosku. To czy będzie możliwość jej korekty zależy między innymi od tego na jakim etapie będzie Twój wniosek. Może się okazać, że nie będzie to już możliwe. Możesz jednak bezpłatnie nadpłacić swój kredyt. Jeżeli zdecydujesz się na taką nadpłatę, to powinieneś ją ustalić ze swoim specjalistą. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 506 z 748 (9 261 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Jeśli dobrze zrozumiałem, 21 dni jest liczone od momentu dostarczenia operatu przez rzeczoznawcę, natomiast czas na wydanie decyzji wstępnej nie jest określony, tzn. może trwać 2 tygodnie ale i ponad miesiąc (tak wynika z doświadczeń forumowiczów)?

Odpowiedz
0 Lajków
Jaqob
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
26-03-2019
Wiadomość 507 z 748 (9 249 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Tak, dokładnie od dostarczenia kompletu dokumentów łącznie z operatem do 21 dni mamy maksymalnie na podjęcie decyzji ostatecznej. 
Jeśli chodzi o informację wstępną to zależy od ilości zgłoszeń w danym momencie. Obecnie czas na podjęcie wynosi ok. 2,5 - 3 tygodni.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 508 z 748 (9 196 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Aktualnie czekamy na decyzję wstępną, wniosek według informacji na stronie jest cały czas na etapie Analizy wniosku. Moje pytanie dotyczy wyceny nieruchomości ponieważ zostaliśmy poinformowani przez doradcę że Bank robi wycenę najpierw na swój koszt a przy decyzji pozytywnej i podpisaniu umowy wstępnej my za wycenę płacimy. Czy jest to prawda? Bo widzę że dużo osób tutaj pisze o dostarczeniu operatu i teraz nie wiemy jak to w końcu jest?

Odpowiedz
0 Lajków
Alutka11
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
39
1
09-03-2019
Wiadomość 509 z 748 (9 126 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Bank po wydaniu decyzji wstępnej będzie wymagał przedstawienia wyceny nieruchomości. Jeżeli operat szacunkowy ma wykonać rzeczoznawca majątkowy za pośrednictwem banku, opłatę za wycenę płaci klient. Po dostarczeniu potwierdzenia opłaty, taka wycena zostaje zlecona. Można przedstawić swoją wycenę wykonaną przez rzeczoznawcę majątkowego zgodnie z naszymi wytycznymi, które znajdują się na naszej stronie. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 510 z 748 (9 078 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy