Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Ja opłaciłam rzeczoznawce 06.11 i też cisza...
Odpowiedz
0 Lajków
Agnlac
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
03-09-2018
Wiadomość 441 z 748 (19 984 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam. Ja z taka sprawą:
- złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny
- otrzymałem decyzję negatywną w związku z wpisem w Bankowym Rejestrze ZBP (niemożliwe, bo wszystkie kredyty zawsze spłacane idealnie, w terminie, itp.)
- pojechałem osobiście do BOK ZBP w Warszawie, nie wydano mi raportu ze względu na tajemnicę bankową, gdyż okazało się, że zawierał błąd
- po wyjaśnieniach BOK z bankiem, który dokonał wpisu, bank zobowiązał się niezwłocznie usunąć wpis

- wpis zostaje usunięty

 

Pytanie brzmi: czy jeśli w okresie załóżmy 1-2 tygodni od decyzji negatywnej (wydanej na podstawie BR z błędem) złożę nowy wniosek, wraz z wyjaśnieniem, że pierwsza decyzja wydana została w oparciu o wpis w BR zawierającym błąd to czy mój wniosek zostanie odrzucony z automatu bo nie upłynie jakiś minimalny okres pomiędzy wnioskami czy też zostanie rozpatrzony normalnie?

Dziękuję

Odpowiedz
0 Lajków
Arek1980
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
13-11-2018
Wiadomość 442 z 748 (19 887 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

krystek26:

 

z rzeczoznawcą u mnie wyglądało tak, że wpłaciłem, po ok. 2 dniach status zmienił się, że zlecono wycenę, po kolejnych 2-3 dniach odezwał się rzeczoznawca z pytaniem czy już mam dostęp do mieszkania czy ma się kontaktować z deweloperem - nie miałem - umówił się z deweloperem na za 2-3 dni, później sporządził opinie w ciągu kolejnych 2-3 dni i w banku po 2-3 dniach status zmienił się na "mamy już wszystko" - generalnie okolice dwóch tygodni zleciało na to. Wynik analizy dostaniesz pocztą w przeciągu miesiąca. Po kontakcie rzeczoznawcy będziesz miał jego nr tel, to możesz podpytać czy wszystko w porządku i jaka kwota mu wyszła. U mnie wyszło OK, ale gdybym wiedział ile to zajmie czasu to bym zrobił operat własny przy składaniu wniosku... no chyba, że masz czas albo szczęście bo każdy przypadek może być inny.

Odpowiedz
0 Lajków
Maberk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
2
08-11-2018
Wiadomość 443 z 748 (19 882 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

@krystek26 Wycena nieruchomości trwa od 5-7 dni roboczych.
W ciągu miesiąca otrzymasz operat( sporządzoną wycenę nieruchomości) z informacją,  jaka wartość jest przyjęta.
Jeśli chciałbyś otrzymać informacje o wartości tej kwoty wcześniej, możesz skontaktować się z nami telefonicznie 32 357 00 57.
Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 21:00, w soboty od godziny 8:00-16:00 Emotikon: Szczęśliwy

 

@Arek1980 Jeżeli wpis został usunięty z centralnej bazy, która jest udostępniona wszystkim bankom - możesz ponownie złożyć wniosek.
Co do decyzji - nie możemy odpowiedzieć jednoznacznie. Podejmiemy ją na podstawie analizy nowego wniosku i weryfikacji informacji w bazach.

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 444 z 748 (19 727 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Rozumiem. Chodziło mi jedynie o informację, czy nie ma okresu minimalnego pomiędzy składanymi wnioskami, bez upływu którego wniosek jest bezwzględnie odrzucany.
Jeśli mogę w krótkim czasie złożyć nowy wniosek i zostanie rozpatrzony na nowo, w oparciu o zaktualizowane dane w BR to jestem spokojny Emotikon: Szczęśliwy Tym bardziej, że był to błąd jakiegoś banku przy wprowadzaniu danych, który wyjaśniłem własnym kosztem (dojazd, urlop, itp.).

Odpowiedz
0 Lajków
Arek1980
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
13-11-2018
Wiadomość 445 z 748 (19 651 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Arek1980 Wniosek możesz złożyć na nowo nawet następnego dnia.

Podpisując się pod wnioskiem, wyrażasz zgodę na pobranie nowego raportu z BIK-u.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 446 z 748 (19 485 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Od 2-3 dni przy próbnie sprawdzenia statusu wniosku dostaje taki komunikat :

''Nie udało się pobrać danych. Spróbuj później lub skontaktuj się ze swoim specjalistą.''

Jakiś błąd czy wniosek jest rozpatrywany ?

Odpowiedz
0 Lajków
jrd
jrd
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
0
25-10-2018
Wiadomość 447 z 748 (18 940 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Czekałam na telefon od rzeczoznawcy, a okazało się, że był na działce i sporządził wycenę bez kontaktu ze mną, dzisiaj dostarczył operat (przelew poszedł 06.11) Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
Agnlac
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
03-09-2018
Wiadomość 448 z 748 (18 940 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

jrd Mamy zgłoszony błąd na stronie. Ten komunikat, nie oznacza, że Twój wniosek nie jest rozpatrywany.
O jego status możesz dopytać swojego pośrednika lub na naszej infolinii 32 357 00 65.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 449 z 748 (18 916 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam
Czy jak operat szacunkowy został złożony wraz z wnioskiem o kredyt i kompletem dokumentów to jest szansa, że wniosek zostanie rozpatrzony szybciej niż w 21 dni?
Czy również będzie najpierw decyzja wstępna a potem ostateczna? Czy od razu ostateczna?
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
g2807
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
17-11-2018
Wiadomość 450 z 748 (16 959 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy