Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Dzisiaj mija 43 dzień od złożenia wniosku wraz z operatem, decyzja wstępna po 22 dniach i od tego momentu co chwilę nowy papier, ostatni raz w zeszłym tygodniu. Światełka w tym tunelu już nie widzę.
Odpowiedz
0 Lajków
Makaron
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
27-09-2018
Wiadomość 401 z 748 (7 994 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

To widzę ze w Twoim przypadku bardzo się wszystko opóźniło.... wnioskowałeś o hipotekę na mieszkanie czy dom? Miałeś jakieś błędy w dokumentach czy po prostu chcieli od Ciebie jakieś papiery ze zbędnymi ***ołami by ugrać na czasie typu "rzut poprzeczny schodów razem z rysunkiem technicznym" albo "rozkład gniazdek elektrycznych w kolorze białym"?

Odpowiedz
0 Lajków
barman1234
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
1
14-09-2018
Wiadomość 402 z 748 (7 968 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Wszystko to byla gra na czas, po przeliczeniu dzisiaj jest nawet 45dni jak policzyłem. Nie bylo brakow w dokumentach, tylko najpierw po 22dniach decyzja wstepna i napisac oświadczenie czy mam jakies dodatkowe wydatki-nie mam, po tygodniu o raport subkonto za 12miesiecy, później o zaświadczenie z zus za 12 msc-czyli to samo co raport, pozniej przerwa i czekamy od tygodnia az znowu cos bedzie.
Odpowiedz
0 Lajków
Makaron
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
27-09-2018
Wiadomość 403 z 748 (7 959 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Staramy sie o dom, wklad wlasny ponad 20 procent, bik krysztalowy, zona pracujaca w budzetowce od 7lat czas nieokreślony, ja pracuje w jednym zakladzie 16lat, w historii jeden kredyt hipoteczny splacony w 4lata, jedno dziecko, duza zdolność, na tych samych warunkach 4lata tenu w wbk dostalismy kredyt w 3tygodnie.dlatego na poczatku wrzesnia zlozylisny tam papiery widzac co sie dzieje w ing. I tam decyzja ostateczna bedzie w przyszlym tygodniu .
Odpowiedz
0 Lajków
Makaron
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
27-09-2018
Wiadomość 404 z 748 (7 958 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Makaron osoba, u której składasz wniosek odpowiada za przekazywanie informacji odnośnie wymaganych dokumentów.

Analityk na każdym etapie może poprosić o dokumenty. W przypadku budowy domu rzuty są niezbędnym elementem projektu. Jeśli np. pensja nie wpływa w całości na konto, zaświadczenie z ZUS jest potrzebne do sprawdzenia czy pracodawca opłaca wszystkie składki.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 405 z 748 (7 948 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

No to nieźle mnie wystraszyłeś teraz... mam podpisana umowę przedwstępna z właścicielem mieszkania ważną do 31.10.2018, od wczoraj zostaje jeszcze 27 dni na rozpatrzenie wniosku, oby nie było jakiś przeszkód.... Dokumenty były składane osobiście przez mojego pośrednika do centrali ING w Katowicach, mam nadzieje że też to przyśpieszy wszystko.

 

Składałeś dokumenty przez internet czy w jakimś oddziale ING?

 

Odpowiedz
0 Lajków
barman1234
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
1
14-09-2018
Wiadomość 406 z 748 (7 943 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Tez przez pośrednika który wspolpracuje z bankiem ing od lat i wszystko dostarczal tego samego dnia. Tez myśleliśmy ze to cos zmirnia, do glowy nam nie przyszlo zr to moze sie przeciagnac az tak. Jeszcze teraz czytam ze na podpisanie umowy z bankiem tez czas oczekiwania 14dni. Wiec kiedy notariusz juz nie mowiac o decyzji ostatecznej.
Odpowiedz
0 Lajków
Makaron
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
27-09-2018
Wiadomość 407 z 748 (7 931 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

W naszym przypadku:

  • 11 września - złożenie wniosku o kredyt
  • 18 września - dostarczenie operatu przez rzeczoznawcę zamówionego przez bank
  • 20 września - ostateczna pozytywna decyzja kredytowa
  • 3 października - podpisanie umowy

Umowę moglibyśmy podpisywać nawet 21 września ale niestety warunkiem przed podpisaniem umowy było zaświadczenie z urzędu skarbowego o niezaleganiu z podatkami, a miejscowy urząd potrzebuje całe ustawowe 7 dni na wystawienie takiego papierka Emotikon: Wściekły

Odpowiedz
0 Lajków
BobbyBean
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
0
03-09-2018
Wiadomość 408 z 748 (7 620 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Cześc, jeśli chodzi o zaświadczenie z urzędu skarbowego o niezaleganiu z podatkami, bank wymaga to od wszystkich kredytobiorców czy tylko o osób które prowadzą działalność gospodarczą? jak było w Twoim przypadku?

Odpowiedz
0 Lajków
barman1234
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
1
14-09-2018
Wiadomość 409 z 748 (7 596 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@barman1234 Zaświadczenie o niezaleganiu wobec ZUS i US potrzebne jest zawsze w sytuacji, w której kredytobiorca prowadzi działalność gospodarczą. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 410 z 748 (7 557 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy