Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Masakra. Wczoraj uzyskałam informacje, że obecnie są wydane decyzje do wniosków złożonych 20 lipca, ale w takim razie zaczynam w to wątpić. I chyba muszę się przygotować na długi czas oczekiwania
Odpowiedz
0 Lajków
Renata1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
12
0
24-07-2018
Wiadomość 371 z 748 (6 394 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@AgnieszkaD Bez umowy deweloperskiej nie będzie możliwości dalszego procesowania wniosku kredytowego. Jako bank musimy sprawdzić jej zapisy oraz to czy deweloper stosuje środki ochronne zgodne z ustawa deweloperska - jak rachunek powierniczy dla inwestycji.

 

Wstępna analiza finansowa zawiera ogólne informacje na temat wysokości raty, kwoty kredytu, marży i prowizji. Natomiast szczegóły dotyczące wybranej oferty banku są w formularzu informacyjnym, który powinniście otrzymać w momencie złożenia wniosku od doradcy. Dodam, że koszt wyceny mieszkania to 420 zł.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 372 z 748 (6 372 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Został dostarczony podpisany przez dewelopera wzór umowy deweloperskiej ze wszystkimi załącznikami już we wniosku - tam znajdują się wszystkie informacje, o których Pani pisze. A podpisana umowa deweloperska notarialnie przez dwie strony niesie za sobą już konsekwencje, a Państwa decyzja jest dopiero wstępna. Dlatego zastanawiam się czemu już na tym etapie jest to konieczne?
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaD
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
10-08-2018
Wiadomość 373 z 748 (6 349 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

U nas równo po 12 dniach roboczych była decyzja wstępna, ale na niższa kwotę, niż wnioskowaliśmy. Bank nie uznał dochodów mojego narzeczonego nauczyciela, a zatem wyszło jakbym to ja pracowała i utrzymywała nas dwoje Emotikon: Smutny jest mi po prostu przykro. Procedury, rozumiem, ale stracony czas i te nerwy...
Odpowiedz
0 Lajków
sindruella
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
23-07-2018
Wiadomość 374 z 748 (6 313 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

@AgnieszkaD Umowa deweloperska jest wymagana, abyśmy mogli wydać decyzję kredytową ostateczną. Musimy do tego sprawdzić jej zapisy.

 

@sindruella Przykro mi, że taka sytuacja miała miejsce natomiast ciężko mi się do niej odnieść. Dochody Twojego narzeczonego powinien zweryfikować specjalista w naszym oddziale. Jeśli umowa narzeczonego nie spełnia naszych warunków to z tego powodu mogliśmy nie wziąć jej do zdolności kredytowej.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 375 z 748 (6 293 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Czy ktoś się orientuje ile sie czeka na kredyt hipoteczny w Bydgoszczy? Wniosek zlozony 27 lipca z kompletem dikumentow (z operatem)?
Odpowiedz
0 Lajków
Tanith
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
14-08-2018
Wiadomość 376 z 748 (5 865 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Tanith Ostateczną decyzję kredytową mamy obowiązek podjąć do 21 dni. Ten czas liczymy od momentu złożenia kompletu dokumentów. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 377 z 748 (5 834 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

A to jest 21 dni roboczych czy kalendarzowych? I czy faktycznie wydajecie decyzje w tym czasie- wszystkie dikumenty zlozone.
Odpowiedz
0 Lajków
Tanith
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
14-08-2018
Wiadomość 378 z 748 (5 814 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Tanith Jest to 21 dni kalendarzowych od daty zarejestrowania przez nas kompletnych dokumentów wraz z operatem szacunkowym. Mamy obowiązek zgodnie z ustawą wydać decyzję ostateczną w w wskazanym terminie. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 379 z 748 (5 810 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam, ja złozyłam wniosek 16.07.2018 i dokładnie po trzech tygodniach 06.08.2018 miałam decyzję ostateczną ( bez operatu rzeczoznawcy jeszcze Emotikon: Bardzo szczęśliwy).... nie było w ogóle decyzji wstępnej. Było trochę nerwów, bo specjalista powiedział mi, że po ok 10 dni roboczych będzie decyzja wstępna, więc straszna nerwówka. Na szczeście już wszytsko załatwione....trwało niecały miesiąc wszystko. Pozdrawiam! 

Odpowiedz
0 Lajków
wisienka862
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
17-08-2018
Wiadomość 380 z 748 (5 541 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy