Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Ostróżka Akceptujemy wyceny zewnętrze w formie operatu szacunkowego, jeśli od ich wykonania nie minęło więcej niż 12 miesięcy. Wycena musi być zrealizowana przez rzeczoznawcę majątkowego, który takie uprawnienia do wykonania operatu posiada. Na operacie ma być zawarta informacja, że wycena została wykonana na cele kredytu zabezpieczonego wierzytelnością. Koszt wyceny zależy od nieruchomości wycenianej. Koszt wyceny domu wybudowanego lub w budowie 680 zł, mieszkanie 420 zł, działka gruntu 420 zł a nieruchomość nietypowa 1200 zł.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 281 z 748 (8 704 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

Zleciłem w piątek wycenę przez zewnętrznego rzeczoznawcę, otrzymałem już pozytywne decyzje wstępne z dwóch banków, poza ING, jeżeli do czwartku nie dostanę info, to cóż Emotikon: Szczęśliwy "ktoś inny zarobi" - różnica w ofertach nie jest wielka - a ING wybrałem z wygody, bo maja fajną stronę www do zarządzania - ale nie stać mnie na czekanie 2 miesięcy, bo mają dużo pracy - mój deweloper chce sprzedać i w sumie może, na pniu, to co ma – sprawa, o tyle łatwa, że budynek już stoi i czeka. 

Powodzenia wszystkim i sobie też tego życzymy Emotikon: Szczęśliwy

 

MikiMart
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
4
17-04-2018
Wiadomość 282 z 748 (8 567 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

Przepraszam, za FLOOD, gdybym wcześniej sprawdził forum i przeczytał to:

https://spolecznosc.ingbank.pl/-/Kredyty-hipoteczne/decyzja-wst%C4%99pna-do-kredytu-hipotecznego/td-...

 

Pewnie nigdy bym się nie zdecydował na ING.

 

Obecnie:

Rejestracja wniosku:  3-4 dni robocze

Analiza wstępna:  17-20 dni roboczych

Wycena nieruchomości:  7-9 dni roboczych

Decyzja ostateczna:  7-9 dni roboczych

 

Niestety, nie każdy potrafi tyle czekać - bo jest to NIEPOWAŻNE, licząc po minimum 3+17+7+7=34 dni robocze!!! -> 2 miesiące kalendarzowe, a po maksimum 4+20+9+9=42 dni robocze!!!

Polecam więc robić wycenę zewnętrznie, poza ING, żeby w dniu decyzji wstępnej wręczyć go z marszu - zaoszczędzicie około 1,5-2 tygodnie (wydacie 50-80 zł więcej, zaoszczędzicie mnóstwo czasu).

 

W innym banku 16 do 25 dni roboczych --> 1/2 a 1 miesiąc kalendarzowy Emotikon: Smutny

 

ING co się z wami dzieje, czyżby reklamy zjadły wam cały budżet na Analityków? Czy może kadra zarządzająca bierze zbyt wysokie bonusy za "fantastyczne wyniki", które mogłyby być dużo lepsze, gdyby ludzie nie szli do innych banków po kredyty, po całej nerwówce, jaką fundujecie potencjalnym kredytobiorcom?

 

Mam już dwie decyzje wstępne w innych bankach, dam wam jeszcze szansę, ale gdy zbliży się termin graniczny (wyznaczyłem go na 12.05.2018), to idę do innego banku - bo zachowujecie się jak typowy "Janusz Biznesu" - chcecie klienta, przedstawiacie ładną ofertę, tylko nie jesteście w stanie wywiązać się, wymagacie wdzięczności i cierpliwości (wręcz niebiańskiej) i jeszcze tupiecie nogą, że to Wy tu gracie pierwsze skrzypce i tak możecie - otóż nie, mamy wolny rynek Emotikon: Szczęśliwy a sprawdzając w dniu dzisiejszym, jeden z wybranych przeze mnie banków ma prawie taką samą ofertę jak wasza - różnica "kilku złotych" na wystartowanie kredytu - ale rata niższa o 15, więc się prawie zwróci - a i ubezpieczenia nie trzeba płacić na zdrowie (więc pierwsze trzy lata do przodu 80 zł miesięcznie).

 

Proszę i błagam, w imieniu swoim i innych forumowiczów, o uruchomienie zapasowych zasobów, kontraktorów i umów śmieciowych - abyście mieli moce przerobowe, które chociaż po części będą w stanie zadowolić waszych potencjalnych klientów.

 

I aby zakończyć moją wypowiedź obrazek Emotikon: Szczęśliwy

 

Pozdrawiam wszystkich zestresowanych, którzy podzielają moje zdanie (i tych co nie podzielają też).

MikiMart
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
4
17-04-2018
Wiadomość 283 z 748 (8 373 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Wczoraj dostałem ostateczną decyzję.

U mnie było tak:

09.04 - złożenie wniosku, już z własnym operatem

25.04 - wstępna decyzja pozytywna (12 dni roboczych)

07.05 - ostateczna decyzja pozytywna (6 dni roboczych - w tym długi weekend)

Całość: 18 dni roboczych. Wszystko sam załatwiałem, bez pośredników. U mnie ING wyrobiło się idealnie, ale też wszystkie dokumenty dostarczone od razu przy składaniu wniosku.

wojtech
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
14
1
12-04-2018
Wiadomość 284 z 748 (8 372 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@wojtech twój przypadek, tylko potwierdza, że lepiej zrobić swój operat niż czekać na operat z ING - kolejny raz widać ich niekompetencje i nieudolność - dlaczego wniosek z operatem został rozpatrzony szybciej niż wniosek bez? Przecież ING mówi, że wnioski wpadają do jednej kolejki względem daty przyjęcia w systemie - chyba jednak rządzą tym inne nieznane kryteria - np. "rentowności" lub bezpieczeństwa banku - bo przecież nie naszego? 

 

10.04 - złożenie wniosku

16.05 - przyjęcie go w systemie do analizy

 

No i cisza, chyba widać różnicę, że coś jest nie tak!?

 

@wojtech gratuluję!

Odpowiedz
0 Lajków
MikiMart
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
4
17-04-2018
Wiadomość 285 z 748 (8 323 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@MikiMart Ty składałeś wniosek czy pośrednik? Bo jeśli od 10 kwietnia czekałeś aż do 16 maja, żeby wniosek został przyjęty do analizy to coś nie halo. Mój został przyjęty chyba po jednym dniu do analizy. Składałem sam. 

Odpowiedz
0 Lajków
wojtech
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
14
1
12-04-2018
Wiadomość 286 z 748 (8 318 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@wojtech pośrednik składał - ale ogółem ING mnie rozczarowuje, w dwóch innych bankach pośrednik złożył w tym samym dniu lub nawet dwa dni później - i już mam tam decyzje wstępne.

 

Teraz już wiem:

- składać wnioski osobiście

- operat zlecać jeszcze przed wnioskiem lub przed decyzją wstępną (nie czekac na bank)

- piłować bank i pytać dzień w dzień o postępy

 

Odpowiedz
0 Lajków
MikiMart
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
4
17-04-2018
Wiadomość 287 z 748 (8 203 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Dzień Dobry,

 

Serdecznie witam wszystkich członków społeczności.

Niestety nie jest tak jak kolega wcześniej pisał.

 

Może od początku:

3.04 - złożenie wniosku (pośrednik)

11.04 - wysłanie operatu do banku.

16.04 - wniosek przekazany do analizy

08.05 - nadal wniosek w trakcie analizy.

 

Na infolinii uzyskałem informację, że bank ma 21 dni na przedłożenie decyzji ostatecznej. Niestety mija dzień 22 (licząc dni kalendarzowe od dnia 17.04.2018) i nadal nie ma informacji o decyzji banku.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Wed
Wed
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
08-05-2018
Wiadomość 288 z 748 (8 066 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

@Wed a te 21 dni to czasem nie robocze Emotikon: Szczęśliwy i to liczone od zarejestrowania wniosku w systemie?

Odpowiedz
0 Lajków
MikiMart
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
4
17-04-2018
Wiadomość 289 z 748 (7 999 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@MikiMart tak, to powinny być liczone robocze i od zarejestrowania wniosku. Na kalendarzowe nie ma co patrzeć

Odpowiedz
0 Lajków
wojtech
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
14
1
12-04-2018
Wiadomość 290 z 748 (7 994 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy