Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

Mi udało się ze sprzedającym wynegocjować 2 miesiące na zakup nieruchomości na umowie przedwstępnej pomimo jego pytań: tak długo ? Byłem pewny idąc do doradcy finansowego dnia 1 marca 2018 , ze składam wniosek o kredyt w ING i spokojnie w 2 miesiące wyrobie się. Ale okazuje się, że to wcale nie jest pewne. Jestem na etapie pozytywnej wstępnej decyzji, opłaconego i złożonego operatu (wykonany przez rzeczoznawcę z banku) i nadal nie mam końcowej pozytywnej decyzji. Pozostał mi tydzień do końca umowy, sprzedający poinformował mnie, że nie będzie aneksował umowy bo ma kupca który kupi "od ręki" za gotówkę i ma już dość czekania. Nawet jak decyzja ostateczna pozytywna będzie w przyszłym tygodniu to i tak będzie nerwowo bo przecież trzeba podjechać banku na spisanie umowy na kredyt i wtedy jeszcze umówić notariusza.

Jeśli w przyszłym tygodniu nie dostane końcowej decyzji to nie dość, że straciłem 2 miesiące, jestem w plecy zadatek 20 tys. zł., operat dla ING 680 zł i jeszcze muszę szukać na nowo nieruchomości. 

 

Ps. Tak ku przestrodze jak chcecie brać kredyt w ING to umowa przedwstępna na co najmniej 3 miesiące, ciekawe czy znajdzie się taki sprzedający tak wyrozumiały. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 231 z 748 (9 623 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

No właśnie, ja też się martwię, właśnie dostałem kolejne informacje z trzeciego banku, że w poniedziałek będzie decyzja wstępna - czyli tylko ING się nie wyrabia -  no cóż, sami sobie odbierają klientów (swoją niekompetencją?), a może nie chcą dać kredytu wszystkim, bo po co Emotikon: Bardzo szczęśliwy no ale odmawiać sobie zysku, w moim przypadku jest to prawie 160 000 zł - widać dla banku ING, jest to zysk poziom "plebs" i nawet nie chcą się pochylić nad wnioskiem, bo więcej zarobią na Januszu i jego Passeratti Emotikon: Szczęśliwy troszkę rozczarowujące - do końca miesiąca daję czas ING, potem idę do innego banku - szkoda mi kolejny raz tracić czasu i pieniędzy na szukanie (ogromna ilość nerwów będzie zaoszczędzona - deweloperzy, to specyficzna rasa, która wie, że bez kredytu ani rusz a jednocześnie chcą pieniądze od ręki!), szkoda, że ING tego nie szanuje.

 

PS: szukałem tego „gniazda” 7 miesięcy, po drodze przewinąłem się, przez innych deweloperów (niektórzy napsuli mi krwi) - i nie mam zamiaru zaprzepaścić tego przez "Przepraszamy, mamy za mało ludzi...."

 

Wierzę, że ING ma dobrą ofertę, ale co z tego jak nie jest ona dostępna!?

 

Odpowiedz
0 Lajków
MikiMart
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
4
17-04-2018
Wiadomość 232 z 748 (9 554 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witajcie

@JustynaD , @sklodziu@alexzem
czas na moje podsumowanie - jednak związuję się z ING na lata... (15!)

Przypomnę tylko naszą drogę :
08.03 wniosek złożony do banku przed pośrednika kredytowego
12.03 rejestracja wniosku w banku
06.04 wstępna decyzja
09.04 oddanie własnego operatu do banku

19.04 - OSTATECZNA DECYZJA - 42 dni kalendarzowe ....

Jeśli mogę coś doradzić tym, którzy zastanawiają się nad tym jak skrócić termin oczekiwania na decyzję ostateczną to korzystajcie z zewnętrznego rzeczoznawcy.  W naszym przypadku było taniej - 400 zł, ale przede wszystkim szybciej...

Trzymam kciuki za Was wszystkich, niech ING nie spędza Wam snu z powiek, nie przysparza siwizny na głowie. I bez względu na to, który bank zedrze z Was gigantyczne odsetki - niech Wam się cudownie mieszka!

A bankowi życzę zmiany polityki, ponieważ powodujecie zniechęcenie potencjalnych klientów, tych którzy na mają czasu ani pieniędzy czekać na wiecznie odwlekaną w czasie decyzję.

 

Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 233 z 748 (9 531 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Ostróżka gratuluje! 😊
Nawet sprawnie sie uwineli z decyzja ostateczna. Nastraja mnie to pozytywnie Emotikon: Mrugający
No to teraz pozostaje zyczyc udanej parapetowy 😁
JustynaD
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
15
07-04-2018
Wiadomość 234 z 748 (9 505 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Ostróżka gratulujemy Emotikon: Szczęśliwy chociaż jedna osoba zadowolona, w tym ciągu niefortunnych postów i zasłaniania się marketingową papką ze stroną ING Emotikon: Szczęśliwy

 

Miłego mieszkania, szybszego spłacenia (aby bank mniej wyrwał, za ten czas oczekiwania) i zdrowia, bez tego ani rusz!

 

MikiMart
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
4
17-04-2018
Wiadomość 235 z 748 (9 470 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

@Ostróżka no i pierwsze miejsce przeszło mi koło nosa Emotikon: sfrustrowany. Dalej jednak liczę na pudło Emotikon: Mrugający. Jak widzę, ze spłaceniem tez pierwsza dolecisz do mety. Ogromne gratulacje.

Odpowiedz
0 Lajków
sklodziu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
19
24-03-2018
Wiadomość 236 z 748 (9 444 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

I faktycznie przychodzi wiadomość email o dezycji ostatecznej?? Bo tak mi powiedział doradca. Ale wczesniej mówił też, że wstępna decyzja również przychodzi wiadomością, a nic nie otrzymałam.
Odpowiedz
0 Lajków
natasza87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
6
01-03-2018
Wiadomość 237 z 748 (9 359 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@natasza87
@natasza87 o wstępnej decyzji banku poinformowała nas tylko pani pośrednik (z poza banku). Natomiast jeśli chodzi o decyzję ostateczną to najpierw dostałam tel od naszej pośrednik a po 10 min już na maila otrzymałam inf z banku o pozytywnej decyzji ostatecznej wraz z kompletem dokumentów z adresu @platformaposrednika

Odpowiedz
0 Lajków
Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 238 z 748 (9 324 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Gratulacje! @Ostróżka Emotikon: Mrugający @sklodziu mam nadzieję, że to ja dziś będę na drugim miejscu Emotikon: Język

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 239 z 748 (9 243 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Ja po miesiącu czekania dostałam decyzje negatywną, która była prawdopodobnie niedopatrzeniem analityka. Powód: wewnętrzne regulacje banku. Rzeczywisty powód: brak rachunku powierniczego założonego przez developera - ale to akurat żaden powód, bo inwestycja jest już zakończona. Tez skladałam dokumenty już  z operatem szacunkowym - straciłam tylko czas i 400 zl.  Podpisałam juz umowę kredytową w innym banku , oferta troszkę gorsza, ale szybko, sprawnie , z szacunkiem dla klienta,  na poziomie i bez niepotrzebnych nerwów. Na ING świat się nie kończy Emotikon: Mrugający

Ziemba
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
7
26-03-2018
Wiadomość 240 z 748 (9 155 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy