Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Ok, rozumiem, dziekuje. A ktoś wie jak jest w przypadku bloku, mieszkan w trakcie budowy?
Dziwie się poniewaz juz dosc długo czekam na wycenę, 09.04. ING otrzymało pieniądze a wczoraj miałam informcje ze operat nie został jeszcze wykonany.
Odpowiedz
0 Lajków
alexzem
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
9
12-04-2018
Wiadomość 221 z 748 (7 554 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@alexzem Informację, na jakim etapie jest wniosek i czy już dostaliśmy wycenę, otrzymasz od swojego specjalisty. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 222 z 748 (7 540 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@JustynaD , @sklodziu@alexzem i inni starający się o kredyt i w nerwach wyczekujący ostatecznej decyzji- dostałam wiadomość od pośrednika, że centrala przewiduje wydanie ostatecznej decyzji 20.04
Pośrednik już dziś rezerwuje w banku termin na podpisanie umowy kredytowej, co oznacza że jesteśmy już już prawie na finiszu 😊
Przypomnę tylko naszą drogę :
08.03 wniosek złożony do banku przed pośrednika kredytowego
12.03 rejestracja wniosku w banku
06.04 wstępna decyzja
09.04 oddanie własnego operatu do banku
Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 223 z 748 (7 522 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Ostróżka, cudowne wiesci! Trzymam kciuki Emotikon: Szczęśliwy
JustynaD
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
15
07-04-2018
Wiadomość 224 z 748 (7 520 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Ostróżka super, również trzymam kciuki !
Ja wciąż walczę czekająć; -)
alexzem
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
9
12-04-2018
Wiadomość 225 z 748 (7 500 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]
@Ostróżka
W tym samym dniu mieliśmy decyzję wstępnąEmotikon: Mrugający
Kontakt do nas miał być Maks do tego wtorku, dziś środa i nadal cisza... otrzymujemy zbywające maile, że jak tylko coś będzie wiadomo od razu będzie kontakt;/

Zdecydowanie ing uczy cierpliwości.
KasiaK
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
2
17-04-2018
Wiadomość 226 z 748 (7 498 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

My niestety zrezygnowaliśmy. Miała być decyzja, nie ma dalej. W innym banku złozylismy tydzien temu dokumenty i dzis decyzja wstepna, co wiecej dzis przyjechal tez na nieruchomosc rzeczoznawca.

Powodzenia wszystkim.

Odpowiedz
0 Lajków
Weronika90
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
16-04-2018
Wiadomość 227 z 748 (7 403 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Właśnie tak to się kończy, my już w innym banku też mamy decyzję wstępną, wniosek składany 2 dni później niż w ING - jeżeli w rozsądnym czasie nie otrzymamy decyzji, to idziemy do innego banku - który był w stanie w 4 dni robocze przeanalizować wniosek, a jedyna róznica to mniejsza opłata za rzeczoznawcę i 3000 zł na uruchomienie kredytu - a czasem nie warto czekać, żeby zaoszczędzić, bo można więcej stracić -> nam deweloper dał 2 miesiące na załatwienie kredytu, jeżeli ING nie wyrobi się w 4 tygodnie licząc od 07.04.2018, to idziemy do innego banku.

 

PS: PeKaO daje najszybciej - ale jakoś nieszczególne mają warunki.

Odpowiedz
0 Lajków
MikiMart
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
4
17-04-2018
Wiadomość 228 z 748 (7 385 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Rzeczywiście czas obsługi wniosków kredytowych jest wydłużony. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że jest to bardzo niekomfortowa sytuacja. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej podejmować decyzje kredytowe dla wniosków, które zostały złożone z kompletem dokumentów. Dla wniosków niekompletnych staramy się możliwie szybko przekazywać informacje, o konieczności uzupełnienia danych, niezbędnych do podjęcia decyzji kredytowej.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 229 z 748 (7 191 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Pani Moniko, ja rozumiem, ale mój deweloper już nie, udało mi się wytargować niższą cenę, gdzie ma już kolejnych klientów - niestety nie będzie czekał na mnie - biznes rządzi się swoimi prawami.

Musze przyznać, że pracuję w korporacji i jak widzę: "Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Rzeczywiście czas obsługi wniosków kredytowych jest wydłużony. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że jest to bardzo niekomfortowa sytuacja. ...", to raczej działa to na niekorzyść, w końcu niewinny się nie tłumaczy.

Myślę, że Bank ING zarobi wystarczająco dużo na tych kredytach, aby na okres 1 roku (lub okres promocji kredytu + 2 miesiące), zatrudnić dodatkowych ludzi. W końcu na kazdym z tych kredytów "przychód" wyniesie około 100 000 zł lub więcej. Firma nie ucierpi - a wręcz podniesie się o poziom wyżej i zadowoli wszystkich, krótkim czasem i profesjonalizmem, zamiast tłumaczeniami.
Odpowiedz
0 Lajków
MikiMart
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
4
17-04-2018
Wiadomość 230 z 748 (7 172 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy