Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Szkoda, że nigdy nie informujecie jak to co chwilę wydłużacie czas oczekiwani. Zaczynało od 9 dni, potem 12, następnie sprawnie przeszło na 14-16, a teraz prześlizgnęliście się na 16-18. I kogo obchodzi, że ludzie mają umowy przedwstępne podpisane, że terminy gonią. Jeden z największych banków, a okazuje się, że legli na własnej promocji. Nie podajecie komunikatów nic, tylko wyklepane regułki ile to dni macie, a dla bezpieczeństwa podajecie "około". Osobiście czuję się traktowany jak pacjent w państwowej służbie zdrowia - jak zło konieczne - "przyszedł i się czepia", a powinien zostawić pieniądze i jeszcze podziękować, że może je w banku zostawić. 

Oj naprawdę chyba dzisiejszy dzień jest z dziedziny "złych dni".

Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 141 z 748 (7 001 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

To jest zwykła kpina! Nie wiem czy nie zdają sobie sprawy, że jeśli nie podpiszę umowy kredytowej w terminie podanym na umowie przedwstępnej to już pozamiatane i tego kredytu nie potrzebuje.... sprzedający zabierze mój zadatek i zostaje bez kasy i bez mieszkania. Żart jakiś. Oj zły dzień...

Mavis
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
10
28-03-2018
Wiadomość 142 z 748 (6 983 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Właśnie. Konsekwencje ich opieszałości są  dla zwyklego zjadacza chleba tragiczne w skutkach.  Może należałoby się zebrać i zgłosić jakąś zbiorową skargę? Gdyby chociaż byli w stanie podać konkretną odpoowiedź na pytanie: ile dni maksymalnie trwa  oczekiwanie na wydanie wstępnej decyzji ? Nikt na infolinii , ani w oddziale nie jest w stanie na to pytanie odpowiedzieć. Może trwać to miesiąc, rok, kto wie... Wnioskujących traktuje się jak idiotów. Oj, zły dzień Wściekły kod

Odpowiedz
0 Lajków
Ziemba
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
7
26-03-2018
Wiadomość 143 z 748 (6 969 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Zbiorowej skargi banki się specjalnie nie boją. Mogą takie skargi przeciągać w nieskończoność jak widać było po mBanku i ich sporze. Banki bardziej boją się medialnego szumu wokół siebie, zwłaszcza jeśli chodzi o szum negatywny. Wtedy żadna reklama, żaden Mark Kondrat lub inne sztuczki reklamowe nie pomagają. To tak jak przy ekipach remontowych. Najlepsza reklamą jest jak ktoś jest zadowolony i poleci kogoś bo u siebie miał dobrze wykonaną pracę. A kogoś kto spartaczył remont nikt nigdy nie poleci, a wręcz przeciwnie.

Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 144 z 748 (6 944 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Dokładnie tak jak mówisz. A zasłanianie się przepisami oraz terminami, których nie przestrzegają to już w ogóle jest słabe podejście do klienta...  Mam wrażenie, że to jest jakiś czeski film- nikt nic nie wie, każdy mówi co innego a co innego się dzieje. 

Mavis
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
10
28-03-2018
Wiadomość 145 z 748 (6 945 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Mbank to była zupełnie inna para butów ludzie brali kredyty we frankach i dobrze wiedzieli na co się piszą przy okazji wyśmiewając tych co brali w pln. Jak się ciepło zrobiło wtedy poszli w to, że bank nie informował ich o ryzyku walutowym. Ale wracając do meritum to ING ma 21 dni roboczych na decyzję i tego nie przeskoczycie. Ja żałuję, że zanim poszedłem do banku to mogłem poczytać w Internecie np. ten temat i napewno złożyłbym wniosek z operatem. A tak 21 decyzja wstępną i tyle samo po złożeniu operatu do decyzji ostatecznej. Współczuję tym co mają krótki termin umowy przedwstępnej i życzę wyrozumiałego zbywcy bo inaczej zadatek w plecy :-(
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 146 z 748 (6 879 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Tak wiem, że mBank to zupełnie inna sprawa i można by rzec iż dużo bardzo poważna niż tutaj "nasza". Jednak pomimo większego ciężaru gatunkowego nie poszło im to tak błyskawicznie, mimo że pozew był zbiorowy. Mnie nie chodzi tylko o 21 dni bo to każdy z nas pewnie by przeżył, tylko o zupełny brak informacji lub opieraniu się na informacji sztampowej " tyle a tyle dni roboczych itd". Dodatkowo nie ma nigdzie podanej wiadomości ile aktualnie wynosi wstępna analiza, a termin ten wydłuża się praktycznie co kilka dni. Co do operatu to ja akurat nie dokładam po konsultacjach z doradcą. Jego zdanie było jasne, kiedy otrzymamy wstępną analizę składamy o operat póki co nie ma co robić tego wcześniej. Są ludzie, którzy złożyli operat i skarżą się, że mimo tego i tak czekają długo czekają bez żadnej informacji.

Co do wyrozumiałości zbywcy to bywa z tym różnie. Osobiście znam przypadek, że właśnie w banku sprawa przeciągnęła się o dwa dni i niestety mieszkanie zostało sprzedane komu innemu, a i pieniądze z umowy przedwstępnej 5 tyś stracono.

Mnie najbardziej nurtuje pytanie dlaczego inne banki dają radę a ING nie. I nie trafia do mnie duża ilość wniosków. 

Odpowiedz
0 Lajków
Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 147 z 748 (6 848 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Na pocieszenie mogę dopisać, że ja na operat wysłałam 22.03 i też nie mam odpowiedzi oprócz tego , że wszystko się ciągle analizuje od złożenia wniosku 27.02 Emotikon: sfrustrowany

 

Odpowiedz
0 Lajków
Spinka
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
19-03-2018
Wiadomość 148 z 748 (6 798 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Słuchajcie moi drodzy, dajmy sobie spokój z operatem na etapie decyzji wstępnej. On nie jest wymagany w podstawowych dokumentach, a przynajmniej nie jest wyszczególniony na stronie ING w dziale dokumenty. Więc jeśli sam bank go nie wymienia to nie ma prawa go nagle wołać przy decyzji wstępnej. Nawet jeśli coś się zmieniło to powinna być taka informacja na stronie i każdy składający wniosek powinien otrzymać taką informacje. A czy ktoś z was został powiadomiony, że operat jest dokumentem niezbędnym ?

Podstawowy zarzut to brak informacji, lakoniczne informacje, zmiany terminów, brak zrozumienia klientów i sytuacji wnioskodawców i przede wszystkim bank jest nieprzygotowany do akcji, która sam ogłosił. I niestety tłumaczenie "mamy dużo wniosków" to nie jest żadne tłumaczenie dla kogoś kto niedługo nie dość, że straci zadatek to i jeszcze wymarzone mieszkanie. Chyba czas się zastanowić nad zmianą hasła reklamowego "Liczą się ludzie" na...no właśnie na jakie ?

Odpowiedz
0 Lajków
Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 149 z 748 (6 764 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Otóż to!!! Toć chyba taka informacja, że dostarczenie operatu wydłuża sprawę o kolejne 21 dni jest chyba dość istotna! Nasz doradca też powiedział, że operat dostarczamy dopiero po decyzji wstępnej. I tak właśnie z nas robią czubków... A spróbuj Ty spóźnić się ze spłatą raty o jeden dzień to od razu każą Ci spłacać cały kredyt. Przestrzeganie terminów powinno być OBUSTRONNE.  Może w końcu moderatorki przekażą gdzieś "wyżej" nasze uwagi i ktoś odpowiedzialny w końcu się za to odpowiednio zabierze.

Mavis
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
10
28-03-2018
Wiadomość 150 z 748 (6 699 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy