Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

Witam,
Dnia 28-12-2017 złożyliśmy komplet dokumentów odnośnie kredytu hipotecznego na budowę domu (miejsce złożenia dokumentów bezpośrednio w siedzibie banku ING w Elblągu). Dnia 16-01-2018 otrzymaliśmy pozytywną informację o wstępnej analizie. 22-01-2018  spotkanie z rzeczoznawcą.
Natomiast wczoraj tj dnia 05-02-2018 podpisaliśmy umowę hipoteczną, dzisiaj tj 06-02-2018 przekazaliśmy dokumenty odnośnie ksiąg wieczystych i pieniądze na budowę domu już są na naszym koncie (I transza). Sprawnie, szybko i rzetelnie :-)
PolecamSzczęśliwy kot




Odpowiedz
0 Lajków
iza37
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
07-12-2017
Wiadomość 21 z 748 (25 957 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

U mnie wyglądało to tak:

19.12 złożenie kompletu dokumentów u pośrednika

27.12 rejestracja wniosku (absolutnie nie wiem co się działo z dokumentami w międzyczasie)

04.01 wniosek zaczął być analizowany wstępnie

16.01 wynik wstępnej analizy pozytywny

20.01 wizyta rzeczoznawcy

25.01 dostarczenie operatu do banku

31.01 wniosek zaczął być rozpatrywany pod kątem decyzji ostatecznej

06.02 ostateczna decyzja pozytywna

jeszcze nie podpisaliśmy umowy i do uruchomienia środków potrzebujemy kilku dokumentów od sprzedającego, ale sprawy idą w dobrym kierunku. Całego procesu nie nazwałabym sprawnym.

 

Odpowiedz
0 Lajków
AgK
AgK
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
10-01-2018
Wiadomość 22 z 748 (25 863 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

No u mnie niestety cyrków ciąg dalszy. Po 2,5 miesiąca, w końcu otrzymałem decyzję wstępną. Jak się okazało, opisana w niej oferta nie miała nic wspólnego z tą, o którą wnioskowałem. Wytłumaczenie - "pomyłka przy generowaniu dokumentu". Na korektę czekam już tydzień.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 23 z 748 (25 851 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Taki długi czas oczekiwania sugeruje, że rzeczywiście musiał wystąpić jakiś problem z obsługą tego wniosku. Wszystkie wątpliwości możesz wyjaśnić u swojego doradcy zajmującego się wnioskiem.

Jeśli problem nadal nie będzie wyjaśniony, skontaktuj z nami przez Moje ING, telefonicznie 32 357 00 65 (od poniedziałku do piątku od 7:00 do 21:00 i w sobotę od 8:00 do 16:00) lub z naszym oddziałem.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 24 z 748 (25 777 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

Witam,

Dlaczego proces nie jest sprawny Obojętny mężczyzna? Za długo, jak to rozumieć ? 

Myślę, że wszystko zależy też od kwoty kredytu, miejscowości w której składa się dokumenty, jak również czy bezpośrednio w banku czy przez doradcę, pośrednika.  

 

Pozdrawiam

Iza37

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
iza37
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
07-12-2017
Wiadomość 25 z 748 (25 713 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Nie ma reguły na terminy decyzji. Może to być kwota, harmonogram transz ( jeżeli jest ), miejsce składania wniosku, czy jest konto w ING itd. Wszystko się przewijało. Niektórzy czekają miesiąc, niektórzy trzy. Aż strach ;-)  Też wolę tutaj niż w innym PKO itd.

Proponuję zrobić niby schemat i wg niego coś więcej będzie można powiedzieć. 

 

Data złożenia wniosku:  08.02.2018

Miejsce złożenia: oddział ING

Kwota kredytu: 124 tys. zł. / 20 lat

Rynek: pierwotny

Data pierwszej transzy: 15 marca

Konto i wpływ wynagrodzenia: tak / tak

Wg pracownika banku wszystkie dokumenty są kompletne.

Na tę chwilę jest na platformie 1800 wniosków do weryfikacji.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
darekm
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
10
0
29-01-2018
Wiadomość 26 z 748 (25 698 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Nasz bank dokłada wszelkich starań, aby wszystkie wnioski kredytowe złożone przez klientów rozpatrzyć w jak najkrótszym możliwym terminie czyli 21 dni od otrzymania kompletnej dokumentacji lub w terminie krótszym jeśli klient wybrał taką opcję.
Sytuacje, w których rozpatrywanie wniosku się przedłuża często związane są z faktem że załączona dokumentacja jest niekompletna i nie pozwala nam ocenić zdolności kredytowej lub nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu. W takich przypadkach najlepiej kontaktować się ze specjalista lub przedstawicielem bankowym u którego dokumenty są kompletowane i doprecyzować szczegóły.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 27 z 748 (25 670 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Udało się. 

 

Wniosek złożony 16.12.2017

Pozytywna decyzja finansowa 15.01.2017

Opłacenie rzeczoznawcy 16.01.2017

Rzeczoznawca pojawił się zobaczyć dom 24.01.2017

Wycena dotarła do banku 26.01.2017

Pozytywna decyzja ostateczna 02.02.2017

Podpisanie kredytu 05.02.2017

Uruchomienie kredytu 1 godzina po dostarczeniu umowy kupna. 

 

Żadnych dodatkowych dokumentów nie musieliśmy donosić od złożenia wniosku aż do chwili uruchomienia kredytu.

 

Wnioski na przyszłość: zakładać 2 miesiące na załatwienie kredytu, zlecić wycenę od razu z złożeniem wniosku, nie polegać na bankach z atrakcyjną ofertą gdy ma się jakieś określone ramy czasowe, 21 dni znaczy 21 na wstępną + 14 wycenę + 21 dni na decyzję ostateczną...

 

W końcu wszystko się zakończyło szczęśliwie, ale nerwów trochę to kosztowało. Rozumiem, że wynika to z ilości wniosków które ING dostaje, MdM, okresu świątecznego, problemów technicznych itp... ale dlatego potrzebna jest informacja i wątki takie jak ten. Miła była by się też informacja przy składaniu wniosku w stylu: "Widzę, że ma Pan 42 dni na podpisanie umowy, mamy teraz tyle wniosków, że możemy nie wyrobić się w tym czasie".

 

 

Ogólnie bank polecam Emotikon: Szczęśliwy

 

 

 

 

 

 

luke87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
3
25-01-2018
Wiadomość 28 z 748 (25 536 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

02.02.2018 r. złożyliśmy z narzeczoną wniosek w Oddziale ING. Wraz z wnioskiem złożyliśmy komplet dokumentów. U nas akurat tych dokumentów nie było dużo, ponieważ oboje pracujemy na umowy o pracę na czas określony, mamy konta w ING od kilku lat, nieruchomość jest z rynku wtórnego z założoną KW, jednocześnie z wnioskiem o kredyt złożyliśmy również operat szacunkowy (oczywiście operat wskazuje, że wartość nieruchomości jest wyższa niż cena zakupu). Ponad to złożyliśmy oświadczenie, że zarobki wpływają na konto, ale dodatkowo i tak dostarczyliśmy zaświadczenia o zatrudnieniu. Aktualnie nie mamy żadnych pożyczek, kredytów, kart kredytowych, limitów w koncie, itp. Ja mam historię w BIK, ale powinna być pozytywna. Między innymi w ING miałem kiedyś dwa kredyty konsumpcyjne i oba spłacone w terminie, a nawet przed czasem (ani jednego dnia opóźnienia w ratach).

 

Wydaje mi się, że sytuacja dla analityka jest w miarę prosta. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi z banku (sprawy rodzinne). Mniej więcej w jakim terminie powinienem dostać wstępną decyzję z banku? Czy jest szansa, że dostanę ostateczną decyzję wcześniej niż w ciągu 21 dni?

Odpowiedz
0 Lajków
emigon
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
10-02-2018
Wiadomość 29 z 748 (25 500 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@emigon Staramy się aby wnioski kredytowe złożone przez naszych klientów rozpatrzyć w jak najkrótszym możliwym terminie. 
Zgodnie z ustawą o kredytach hipotecznych, od momentu otrzymania kompletu dokumentów mamy 21 dni na wydanie ostatecznej decyzji.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 30 z 748 (25 179 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy