Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wniosek o kredyt a opóźnienie w zapłacie rachunków.

Pardzo prosze o opinię w następującej sprawie:

 

Będę się ubiegać o kredyt hipoteczny, z wstępnej rozmowy wynika, ze szanse są duże.

ALE: przypomniałam sobie, że kiedy rok temu sprzedałam poprzednie mieszkanie, nie dopilnowałam przepisania mediów. Nowy właśiciel nie płacił rachunków, bo ich nie dostawał, ja również, bo już się przeprowadziłam. Po pół roku dostałam "przedsądowne wezwanie do zapłaty". Uregulowałam je szybko, jednak czy bank nie uzna mnie za niewiarygodnego klienta? Czy jeśli dostarczę odpowiedni akt notarialny będzie możliwe złożenie z jakiegoś rodzaju wyjaśnienia, że zadłużenie nie wynikało z mojej niezdolności finansowej (tylko z nierozgarnięcia, wiem).

 

Z góry dziękuję za opinie.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 2 (4 199 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt a opóźnienie w zapłacie rachunków.

Jeśli uregulowałaś to zobowiązanie kilka miesięcy temu to nie powinno mieć to wpływu na podjęcie decyzji kredytowej. Ważne jest to, aby na moment wnioskowania nie było nieuregulowanych zobowiązań, które byłyby widoczne w rejestrach dłużników.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (4 093 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy