Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wcześniejsza spłata kredytu i rezygnacja z ubezpieczenia.

[ Edytowane ]

Witam

Przymierzam się do wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego, w związku z tym chcę zadać kilka pytań, ale wcześniej trochę faktów:

- data uruchomienia kredytu (wypłaty) 11.02.2013r,

- pobranie kwoty na ubezp. kredytu 12.02 każdego roku.

- wcześniejsza spłata bez pobrania prowizji możliwa po 3 latach od uruchomienia kredytu.

- w umowie ubezpieczenia kredytu jest zapisane:

    - że mogę z niego zrezygnować w każdej chwili,

    - że w czasie trwania spłaty kredytu ubezpieczenie odnawia się samoczynnie na kolejny rok,

    - że po spłaceniu kredytu ubezpieczyciel przedłuża ubezpieczenie na kolejne 24 miesiące.

Stąd moje pytania:

- czy kredyt mogę spłacić bez prowizji 11.02.2016 bo 3 lata upływają z dniem 10.02.2016r ?

- czy mogę zrezygnować z ubezpieczenia kredytu w czasie jego spłacania? O ile pamiętam, jak brałem kredyt, to ubezpieczenie musiałem wziąć, więc skąd zapis o możliwej rezygnacji? Chyba, że mogę zrezygnować z obecnego ubezpieczenia na rzecz innego?

- jeżeli składka na ubezpieczenie jest pobierana 12.02 to z ubezpieczenia mogę zrezygnować 12.02 i składka nie zostanie już pobrana? Czy rezygnacją musi być przynajmniej dzień wcześniej?

- rezygnację składam w oddziale banku, jak to jest mowa o tym w we wcześniejszym wątku?

 

Z góry dziękuję za rzetelne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Mariusz

 

Odpowiedz
0 Lajków
marjuszoo
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
01-02-2016
Wiadomość 1 z 3 (5 250 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata kredytu i rezygnacja z ubezpieczenia.

Chciałabym pomóc, natomiast poprzez ten kanał nie mam możliwości sprawdzenia zapisu w umowie kredytowej. Proszę o kontakt z infolinią pod numerem 32 357 00 57 (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00 oraz w soboty 8.00-16.00) lub proszę wysłać pytanie po zalogowaniu do usługi bankowości elektronicznej.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (5 222 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata kredytu i rezygnacja z ubezpieczenia.

Dziękuję.

Pewnie przedzwonie i porozmawiam, aczkolwiek myślałem, że po podaniu odpowiednich danych część odpowiedzi uzyskam tu.

 

Pozdarawiam

Mariusz

Odpowiedz
0 Lajków
marjuszoo
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
01-02-2016
Wiadomość 3 z 3 (5 121 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy