Odpowiedz

Spóźnienie 2 dni a BIK

Dzień dobry,

 

Jeśli spóźniłem się ze spłatą raty kredytu hipotecznego 2 dni (płatność miała mieć miejsce 15-go i system ściągnął to co było na koncie na poczet odsetek, a resztę kwoty 17-go), to czy taka informacja jest przez Was od razu odnotowywana w BIKu i wpływa na scoring?

 

Po ilu dniach opóźnienia zgłaszacie w BIKu, że klient ma opóźnienie w spłacie kredytu?

Odpowiedz
0 Lajków
mkowalski8
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
27-04-2016
Wiadomość 1 z 4 (11 705 wyświetleń)

Re.: Spóźnienie 2 dni a BIK

Od 6 września 2016 informacje o zmianach w kredycie przekazujemy  dwa razy w tygodniu (we wtorek i w piątek). Proszę, skontaktuj bezpośrednio z BIK S.A. aby uzyskać informację, czy takie opóźnienie wpłynie na ocenę punktową.

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (11 617 wyświetleń)

Re.: Spóźnienie 2 dni a BIK

A wcześniej jak były przekazywane te informacje?

Odpowiedz
0 Lajków
mkowalski8
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
27-04-2016
Wiadomość 3 z 4 (11 590 wyświetleń)

Re.: Spóźnienie 2 dni a BIK

Od 6 września 2016 informacje do BIK są przekazywane dwa razy w tygodniu we wtorek i w piątek odpowiednio wg stanu na poniedziałek i czwartek. Jeżeli na dzień generowania wsadu klient posiadał zaległość, to została ona zaraportowana do BIK.

 

Do 5 września 2016 przesyłaliśmy do BIK wsady raz w miesiącu wg stanu na ostatni dzień miesiąca. Informację o zamknięciach rachunków przekazywaliśmy raz w tygodniu.

 

Zmiana częstotliwości przekazywania wsadów do BIK została spowodowana wejściem w życie nowych zapisów ustawy Prawo Bankowe.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (11 516 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy