Odpowiedz

Rozliczenie transzy kredytu

Witam,
Za pierwszą transzę kredytu hipotecznego wg kosztorysu powinniśmy postawić dom mniej wiecej w stanie surowym zamkniętym. Jednak przez podrożenie materiałów i konieczną wymianę gruntu przy fundamentach (nie było to przyjęte w kosztorysie) nie wystarczy nam na pokrycie dachu dachówką. Czy w takiej sytuacji bank udzieli nam 2 transzy czy będzie bezwzględnie wymagał doinwestowania własnych środków, aby tą dachówkę kupić i pokryć nią dach?
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
LuPio92
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
13-09-2019
Wiadomość 1 z 4 (5 149 wyświetleń)

Re: Rozliczenie transzy kredytu

Proszę, wyślij nam w Moim ING zdjęcia z budowy oraz dziennik. Zespół, który zajmuje się tym tematem podejmie decyzję w Twojej sprawie. 
Dokumenty możesz wysłać wybierając: Moje ING--> kredyt hipoteczny--> Wnioski--> potwierdzenie spełnienia warunków umownych--> potwierdzenie zakończenia inwestycji i jej rozliczenie.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 4 (5 103 wyświetleń)

Re: Rozliczenie transzy kredytu

Zdjęcia prześlę niebawem, gdy zostanie zamontowana konstrukcja dachu.

Bardziej chodzi mi o to czy każdy przypadek analizowany jest indywidualnie czy jednak przy rozliczaniu transzy są sztywne kryteria i niewiele można z tym zrobić.

Pozdrawiam Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
LuPio92
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
13-09-2019
Wiadomość 3 z 4 (5 013 wyświetleń)

Re: Rozliczenie transzy kredytu

Transzę kredytu rozliczamy w ciągu 10 dni. Czas ten liczymy od dnia złożenia wniosku o uruchomienie kolejnej transzy kredytu. Wniosek możesz złożyć w oddziale banku.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 4 z 4 (4 988 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy