Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Pytanie o możliwość kredytu - nowa praca i zwolnienie ciążowe

Witam,

 

Chciałam zapytać czy w poniższym przypadku jest możliwość uzyskania kredytu?

Mąż właśnie zmienił pracę (od lutego zaczyna) a ja jestem na zwolnieniu lekarskim ciążowym.

Nasz zarobki to okolo 10 tys netto. Moje 6, męża 4. Mieszkanie za 370000, wkład własny 130 tys.

 

Bardzo dziękuje za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

Odpowiedz
0 Lajków
wba
wba
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
26-01-2016
Wiadomość 1 z 4 (6 354 wyświetleń)

Re.: Pytanie o możliwość kredytu - nowa praca i zwolnienie ciążowe

Proszę o doprecyzowania informacji. Czy umowy są na czas określony czy nieokreślony?

Do wniosków o kredyty hipoteczne akceptujemy dochody z umów o pracę, jeśli spełniony jest 1 z poniższych warunków:

  • aktualna umowa zawarta jest na czas nieokreślony – a całkowity staż pracy wynosi, co najmniej 3 miesiące,
  • aktualna umowa jest zawarta na czas określony – co najmniej na 12 miesięcy w przód (licząc od daty złożenia wniosku o kredyt), a staż pracy wynosi, co najmniej 6 miesięcy.

Jeżeli nie ma przerwy powyżej 2 miesięcy miedzy zatrudnieniem wówczas traktujemy jako ciągłość pracy.

Zasiłek chorobowy/na czas urlopu macierzyńskiego/rodzicielskiego wypłacany przez Zakład pracy i/lub ZUS jest akceptowany w przypadku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. W przypadku wypłacania zasiłku przez ZUS wymagamy, oprócz dokumentu potwierdzającego zatrudnienie, przedstawienia dokumentu  potwierdzającego wysokość wypłaconego zasiłku.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (6 296 wyświetleń)

Re.: Pytanie o możliwość kredytu - nowa praca i zwolnienie ciążowe

Witam,

 

Ja posiadam umowę na czas nieokreślony, okres próbny męża to 7 miesięcy. Obydwoje staż pracy mamy 4 letni bez przerw.

Czy dobrze rozumiem że w tym przypadku będzie brany pod uwagę tylko mój dochód?

Interesuje nas kredyt na 250 tys.

 

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
wba
wba
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
26-01-2016
Wiadomość 3 z 4 (6 287 wyświetleń)

Re.: Pytanie o możliwość kredytu - nowa praca i zwolnienie ciążowe

Umowa na okres próbny nie jest akceptowana przez bank. W tym przypadku zaakceptujemy tylko Pani dochody. Bank akceptuje wyłącznie dochody uzyskiwane w Polsce.


Bank, dokonując oceny możliwości spłaty przez kredytobiorcę bierze pod uwagę m.in. źródło i wysokość miesięcznych dochodów, aktualne zatrudnienie, posiadane zobowiązania. Bardziej szczegółowej analizy zdolności kredytowej można dokonać na spotkaniu z naszym doradcą w oddziale albo podczas rozmowy z infolinią banku.


Minimalna kwota kredytu hipotecznego to 40 000 zł, a maksymalna, zależna jest od dwóch czynników: 

- zdolności kredytowej,

- maksymalnie może stanowić 80% wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem

Okres spłaty może wynieść maksymalnie 35 lat. Bank udziela kredytu hipotecznego maksymalnie do 70 roku życia.

 

W razie dodatkowych  pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 32 357 00 65 w godz. 8.00-20.00 w dni robocze oraz w godz. 8.00-16.00 w soboty.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (6 219 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy