Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Przyznanie mniejszej kwoty kredytu hipotecznego - wstępna analiza

Dzień dobry,
Wnioskowaliśmy z partnerem o kredyt hipoteczny na kwotę 363 tys zł. Dostaliśmy wynik wstępnej analizy i jest zawarta w niej informacja, że bank wstępnie deklaruje możliwość przyznania nam kredytu w wysokości 350 tys zł, czyli mniejszej niż ta kwota, na która składaliśmy wniosek. Zastanawiamy się teraz, z czym to może być związane? Partner ma działalność na zasadzie na ryczałt 8,5%, ja umowę o prace i zlecenia. Pomimo ryczałtu, byliśmy wcześniej zapewniani, że z ta kwota nie będzie problemu, ba, nasza symulacyjna zdolność była wycenienia znacznie wyżej, stąd teraz nasze zdziwienie. Czy jest możliwość, że ta kwota może jednak okazać się większa? Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Acetate
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
11-09-2019
Wiadomość 1 z 2 (152 wyświetleń)

Re: Przyznanie mniejszej kwoty kredytu hipotecznego - wstępna analiza

Cieszę się, że wybraliście naszą ofertę Emotikon: Szczęśliwy 
Decyzję kredytową podejmujemy dopiero po złożeniu wniosku. Wcześniej możemy przekazać informacje wstępne, które mogą różnić się od decyzji ostatecznej.
Ostateczna kwota kredytu może być wyższa, niż ta, którą zaproponowaliśmy teraz. Warto jednak rozważyć opcję wydłużenia okresu spłaty (o ile nie jest przyjęty maksymalny). Jeśli macie zobowiązania kredytowe, wpływają one na Waszą zdolność. W tej sytuacji warto zastanowić się nad ich spłatą.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Moderator
Moderator icon
232
68
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (87 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy