Odpowiedz

Przeniesienie hipoteki

Witam,

Otrzymaliśmy z żoną darowiznę - mieszkanie (bez obciążeń, bez innych właścicieli). Chcemy sprzedać swoje mieszkanie obciążone kredytem w CHF który chcemy dalej spłacać. Jakie warunki muszą być spełnione by przenieść hipotekę z obecnego mieszkania na to otrzymane w form darowizny. Jakie to są koszta.

Dziękuję,

Odpowiedz
0 Lajków
Kedy77
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-10-2018
Wiadomość 1 z 2 (1 931 wyświetleń)

Re: Przeniesienie hipoteki

Zmiana nieruchomości, która będzie stanowić zabezpieczenie wymaga przygotowania aneksu do umowy. Koszt aneksu to 200 zł.
Będzie też konieczna wycena nieruchomości. Koszt wyceny to 420 zł. Możliwe, że będzie również przeprowadzona ponowna analiza możliwości finansowych.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 875 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Czy bank podjął już jakąś konkretną decyzję w sprawie wydłużenia (bądź nie) okresu obowiązywania stałego oprocentowania o liczbę rat zawieszonych w ramach wakacji kredytowych 2022-2023?

25-04-2024
Re: Re.: Bankowość internetowa dla osób małoletnich 6-13 lat

Planujemy wprowadzić taką możliwość, jednak nie znamy jeszcze daty. Gdy coś się zmieni, damy znać. 

25-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

U mnie zmiana nastąpiła 15 lub 16.04, jeszcze miałam info od doradcy, że nie potrzeba dodatkowych dokumentów bo jest komplet. Niestety w dniu, w którym według tabeli miałam dostać decyzję, przyszła in...

25-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy