Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Przekazanie kredytu hipotecznego

Witam,

 

Chce wyjechać na stałe z Polski, czy mogę dom z kredytem "oddać" za symboliczne odstępne innej osobie, która ma zdolność kredytową?. Chodzi o to żeby osoba płaciła raty za mnie, a dom dostałą za przysłowiową złotówkę. Kredyt był na remont domu. 

Odpowiedz
0 Lajków
megatapety
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
33
1
02-09-2017
Wiadomość 1 z 8 (8 154 wyświetleń)

Re.: Przekazanie kredytu hipotecznego

Niestety nie ma takiej możliwości. W tej sytuacji, przyszły właściciel może przystąpić do kredytu, na spłatę Pani zobowiązania.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
425
93
12-04-2017
Wiadomość 2 z 8 (8 038 wyświetleń)

Re.: Przekazanie kredytu hipotecznego

Witam,

Dziękuje, dla mnie to dziwne, skoro ktoś ma zdolność to łatwiej przepisać tylko na inną osobę niż uruchamiać całą procedurę na nowo, co za różnica dla banku kto spłaca?, ważne że spłaca!. Bank tylko na tym zarabia bo nowy kredyt to znowu koszty.
Odpowiedz
0 Lajków
megatapety
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
33
1
02-09-2017
Wiadomość 3 z 8 (7 987 wyświetleń)

Re.: Przekazanie kredytu hipotecznego

Proszę pamiętać, że umowa została podpisana z Panią i każda zmiana zapisów wymaga aneksu do umowy kredytowej z Pani podpisem. Również w przyszłości wszelkiego rodzaju dyspozycje np.: nadpłat czy całkowita spłata będzie musiała zostać zgłoszona przez Panią. W tej konkretnej sytuacji najlepiej będzie jeśli osoba przejmująca od Pani nieruchomość będzie miała swoją umowę z bankiem.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 4 z 8 (7 942 wyświetleń)

Re.: Przekazanie kredytu hipotecznego

Witam,

OK, a zapytam z ciekawości po co mam zgłaszać nadpłaty?, czy wcześniejszą spłatę całego kredytu?.

Odpowiedz
0 Lajków
megatapety
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
33
1
02-09-2017
Wiadomość 5 z 8 (7 885 wyświetleń)

Re.: Przekazanie kredytu hipotecznego

@megatapetyWcześniejsze zgłoszenie spłaty lub nadpłaty wymagane jest zapisami umowy kredytowej. Bez zgłoszenia odpowiedniej dyspozycji nic nie zadzieje się na kredycie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 6 z 8 (7 861 wyświetleń)

Re.: Przekazanie kredytu hipotecznego

Witam,

To ja rozumiem, ale ja pytałem po co to zgłaszać?, dlaczego nie można spokojnie sobie nadpłacić pożyczki bez informowania banku?, czemu to ma służyć?. To znaczy że Bank może się nie zgodzić jak będę chciał wcześniej spłacić lub nadpłacić pożyczkę?, muszę prosić o zgodę?
Odpowiedz
0 Lajków
megatapety
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
33
1
02-09-2017
Wiadomość 7 z 8 (7 820 wyświetleń)

Re.: Przekazanie kredytu hipotecznego

Nie zawsze wpłata większej kwoty na rachunek powiązany z kredytem oznacza chęć nadpłaty kapitału.
Zdarza się też, że klienci gromadzą środki na poczet kolejnych rat.

Między innymi dlatego prosimy o poinformowanie nas o chęci nadpłaty/całkowitej spłaty kredytu. Mamy wtedy pewność, że taki jest cel klienta.
Dodam, że dyspozycję możesz zgłosić przez bankowość elektroniczną. Wystarczy kliknąć opcję Nadpłać kredyt.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 8 z 8 (7 762 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy