Odpowiedz

Problem z kredytem hipotecznym

[ Edytowane ]

Witam. Mam pytanie do eksperta/

 

Staram się o kredyt hipoteczny. Dochody są, zdolność jest, wartość nieruchomości którą posiadam (działka 1900m, własność wspólna z żoną, dom już jest w budowie - stan zero zrobiony) jest wystarczająca do banku. Kwota kredytu o którą się staram 250 tys. na 25 lat + 2 lata karencji. Wszystko się zgadza. Ale według mojego eksperta kredytowego bank zażyczył sobie dodatkowego zabezpieczenia w wskości 50 ts zł (może to być wyrażone w zakupionych materiałach). Czy coś takiego w ogóle jest możliwe? Czy może być jakaś inna forma zabezpieczenia lub inne rozwiązanie w celu uzyskania kredytu? Skoro miał bym 50 tys zł nie brał bym 250tys na budowe domu systemem gospodarczym do stanu deweloperskiego Pomocy

Odpowiedz
0 Lajków
boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 1 z 3 (2 803 wyświetleń)

Re.: Problem z kredytem hipotecznym

Hmm ... ekspertem nie jestem, ale wygląda jakby wartość działki nie była wystarczającym zabezpieczeniem (i elementem wkładu własnego) dla Banku.
Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 2 z 3 (2 774 wyświetleń)

Re: Problem z kredytem hipotecznym

Opisana przez Ciebie sytuacja nie jest standardowa. 
Wkładem własnym może być jak najbardziej działka o ile jej wartość będzie w wysokości co najmniej 20% wnioskowanej kwoty. 
 

Żebyśmy mogli się szczegółowo zapoznać z Twoją sprawą i odpowiedzieć na pytania, zapraszam Cię do kontaktu z naszą infolinią - 32 357 00 65. Jest czynna w dni robocze od 7:30 do 21:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00. Tutaj nie mam wglądu do danych w systemie Emotikon: Smutny  

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (2 758 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy