Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Witam serdecznie,  otrzymałam dziś pozytywną decyzję kredytową łącznie z załącznikami oraz umową kredytową jednak w załączniku do tejże umowy jest napisane że jest jedna transza na całą kwotę. Harmonogram spłaty też już uwzględnia wypłatę w formie jednej transzy. W umowie deweloperskiej oraz we wniosku składanym w banku informowałam, że będzie 5 transz. Pani doradca z banku twierdzi że to ja decyduje, jak wysoka ma być każda transza. Proszę o potwierdzenie, że to normalna praktyka banku. Nie chciałabym uruchamiać całej kwoty już teraz bo za 2 lata dopiero budowa się kończy. Odsetki byłyby bardzo duże. Proszę o poradę.

Odpowiedz
0 Lajków
pumcia1104
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
6
3
26-02-2018
Wiadomość 1 z 6 (2 325 wyświetleń)

Re: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Rzeczywiście w warunkach kredytu piszemy, że jest wypłacany w 1 transzy.

Natomiast, jeśli jest to developer to dzielimy ją na przelewy i uruchamiamy je zgodnie z harmonogramem prac, które założył developer.

Specjalista hipoteczny ma podgląd do tego jak te przelewy są rozpisane. Pod każdym uruchomieniem musisz złożyć podpis.

-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
492
97
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (2 301 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Ja mam podobnie. Z tym, że w umowie o kredyt jest napisane: "Wysokość przelewów dokonywanych w ramach poszczególnych transz jest uzależniona od zapisów umowy z Deweloperem/Spółdzielnią mieszkaniową".

Oznacza to tylko tyle, że ta jedna duża kwota jest dzielona na transze wg harmonogramu, który dostałem od dewelopera.

Radzę przeczytać umowę o kredyt Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
umara
Nowy w branży
Nowy w branży icon
4
1
21-03-2018
Wiadomość 3 z 6 (2 291 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Dziekuje za odpowiedz. Umowe przeczytalam co nie oznacza ze wszystkie punkty byly dla mnie jasno sprecyzowane stad moje zapytanie.
Odpowiedz
0 Lajków
pumcia1104
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
6
3
26-02-2018
Wiadomość 4 z 6 (2 278 wyświetleń)

Witam mam ten sam problem, lokal bedzie gotowy od spoldzielni za 1,5 roku a ja dostalem harmonogram w którym place juz od samego poczatku wysokie odsetki.

Odpowiedz
0 Lajków
Kamral
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
5
0
17-01-2019
Wiadomość 5 z 6 (874 wyświetleń)

@Kamral Najprawdopodobniej w Twoim planie spłaty uwzględniliśmy całą kwotę kredytu i planowane raty są kapitałowo odsetkowe.

Właściwy plan spłaty wystawimy po podpisaniu umowy i uruchomieniu transzy. Będziemy go  aktualizować po każdym uruchomieniu

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka Emotikon: Szczęśliwy
DawidSz
Moderator
Moderator icon
51
13
26-11-2018
Wiadomość 6 z 6 (852 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy