Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Pojęcie wartości nieruchomości-kredyt na budowę domu

Witam,

Chciałabym szerzej poznać pojęcie wartości nieruchomości branej pod uwagę przy budowie domu. 

Jaką kwotę bank bierze pod uwagę?

Przykładowo: kupiłam działkę okazyjnie za 50tys zł, jest warta więcej, ale dokładnie jeszcze nie wiem ile, załóżmy dla uproszczenia rachunku,że warta jest 50tys zł. Dom wybuduję za 350tys od podstaw do stanu pod klucz. Czy wartosć nieruchomości, którą państwo  stosujecie w kalkulatorach to dzialka +dom (50tys+350tys=400tys), czy może jest to bardziej skomplikowane i liczymy wartość nieruchomości z całkowicie wykończonym domem, która jest warta w mojej okolicy np. 600tys?

Pytam, ponieważ nie wiem jak szacować wartości tego co już mam, czasu poświęconego na przygotowanie dokumentacji, wybudowanie domu i innych czynności związanych z inwestycją nie da się tak po prostu wycenić finansowo i moja sytuacja w tej chwili jest zagatkowa.

Czy gdyby brana pod uwagę była opcja nr 2- nieruchomość po wybudowaniu= 600tys, ja dom wybuduję za 350tys zł pochodzących z kredytu, to czy działka stanowi 20% wkładu własnego (a nawet więcej), bo z matematycznego punktu widzenia tutaj nic mi się nie klei Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Lelewelka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
30-03-2017
Wiadomość 1 z 2 (4 944 wyświetleń)

Re.: Pojęcie wartości nieruchomości-kredyt na budowę domu

Przyszłą wartość nieruchomości oceniamy na podstawie wartości działki gruntu i projektu budowlanego który zostanie złożony do wniosku oraz kosztorysu, który należy sporządzić na naszym druku bankowym. Rzeczoznawca który współpracuje z naszym bankiem dokona takiej wyceny. Może zdarzyć się taka sytuacje, że jeżeli działka będzie miała odpowiednią wartość do kosztu inwestycji to będzie mogła stanowić 20 % wkład własny.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (4 904 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy