Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Podwyższenie kwoty pożyczki hipotecznej

Dzień dobry. Ponad rok temu zawarłem z Państwa bankiem umowę o pożyczkę hipoteczną. Spłaciłem już ponad połowę jej kwoty. Czy w przypadku tej usługi istnieje możliwość podwyższenia kwoty pożyczki w trakcie jej spłacania (z pozostałych do spłaty 16k PLN do wymaganych 70k PLN)? Pozdrawiam serdecznie, Krzysztof

Odpowiedz
0 Lajków
murdoc
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
12-09-2016
Wiadomość 1 z 4 (4 260 wyświetleń)

Re.: Podwyższenie kwoty pożyczki hipotecznej

Jeśli skorzystałeś z pożyczki hipotecznej, nie będzie możliwości dobrania dodatkowej kwoty. Możesz złożyć wniosek o nowe zobowiązanie. Minimalna kwota o którą możesz się starać to 70000 zł, a kwota maksymalna zależna jest od zdolności kredytowej oraz wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem (kredytujemy do 80% wartości zabezpieczenia).

 

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (4 237 wyświetleń)

Re.: Podwyższenie kwoty pożyczki hipotecznej

Dziękuję za odpowiedź. W takim przypadku proszę o wyjaśnienie punktu 1.2 w rozdziale VI "Kredyty i pożyczki" aktualnej TOiP ING:

1.2. Podwyższenie kwoty kredytu hipotecznego / pożyczki hipotecznej -> prowizja w wysokości stawki procentowej prowizji za udzielenie produktu hipotecznego wynikającej z umowy produktu hipotecznego, której dotyczy podwyższenie, prowizja jest naliczana od kwoty podwyższenia produktu hipotecznego

Pozdrawiam, Krzysztof

Odpowiedz
0 Lajków
murdoc
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
12-09-2016
Wiadomość 3 z 4 (4 094 wyświetleń)

Re.: Podwyższenie kwoty pożyczki hipotecznej

Jeśli zaciągając zobowiązanie określiłbyś cel i na deklarowany cel zabrakłoby środków, wówczas można dobrać dodatkową kwotę. Obecnie dla spłacanych już pożyczek nie ma możliwości dobrania dodatkowej kwoty. Jak wspomnieliśmy wcześniej, można wnioskować o nowe zobowiązanie.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (4 052 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy