Odpowiedz

Obliczanie zdolności kredytowej

Proszę o informację jak będzie liczona zdolność kredytowa w sytuacji, kiedy tylko mąż będzie wnioskował o kredyt hipoteczny. Sytuacja wygląda następująco; mąż prowadzi działalność od dwóch lat, średni dochód miesięczny netto w zeszłym roku to 2500 zł. Ja jestem zatrudniona na czas nieokreślony jednak dopiero od końca lutego 2016 roku (zależy nam ma czasie dlatego o kredyt chcemy starać się jeszcze w marcu). Dzieci nie posiadamy. Czy w takiej sytuacji na ja będę uznawana przez bank za osoba pozostajacą na utrzymaniu męża i jednocześnie obniżę jego zdolność kredytowaą? Jaką będzie zdolność kredytową przy takim dochodzie?Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
MAGDA
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
23-03-2016
Wiadomość 1 z 3 (5 315 wyświetleń)

Re.: Obliczanie zdolności kredytowej

Obawiam sie ze zadnej zdolności nie macie, ale nie chce nikomu odbierac marzeń, są zmiany od poniedziałku w ing . Mielismy  zdolnośc na 200 tys a dzis doradca nas poinformował ze nie mamy zadnej a mamy 2900 , oszczędnościEmotikon: Smutny 

Odpowiedz
0 Lajków
maria25
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
4
18-01-2016
Wiadomość 2 z 3 (5 258 wyświetleń)

Re.: Obliczanie zdolności kredytowej

@MAGDA 

Jeżeli wcześniej pracowałaś i staż pracy łącznie nie jest krótszy niż 6 miesięcy, a przerwa w zatrudnieniu nie była dłuższa niż 2 miesiące, obecny dochód możemy przyjąć do oceny zdolności kredytowej. Jeżeli nie, do oceny zdolności kredytowej przyjmiemy jedynie dochód męża.

 

Abyśmy mogli wstępnie ocenić zdolność kredytową, proszę o następujące informacje:
- sposób rozliczania działalności gospodarczej męża, jeżeli jest to karta podatkowa lub ryczałt podatkowy, proszę wskazać wysokość podatku odprowadzanego miesięcznie,
- wysokość spłacanych rat kredytów, pożyczek gotówkowych,
- wysokość limitu przyznanego w ramach karty kredytowej/ limitu zadłużenia w koncie,
- wysokość wydatków gospodarstwa domowego miesięcznie.

 

Można samodzielnie przystąpić do kredytu hipotecznego jeśli zawarta jest rozdzielność majątkową.

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (5 235 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy