Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Oświadczenie o ustanowieniu hipoteki na rzecz banku

Dzień dobry!

 

Planuję złożyć w sądzie wniosek o wpis hipoteki na rzecz banku, bezpośrednio uzyskałem informację, że w tym celu poza wypełnionym dokumentem KW WPIS potrzebne jest zaświadczenie o udzieleniu kredytu oraz oświadczenie kredytobiorcy o wpis hipoteki na wzorze banku. Po kontakcie z infolinią ING odebrałem potrzebne dokumenty, ale okazało się, iż jest to jedynie zaświadczenie o udzieleniu kredytu natomiast oświadczenie o wpis hipoteki jest rzekomo zawarte w umowie kredytowej. Niestety żadnego takiego oświadczenia w swojej umowie nie widzę, oczywiście jest to być może moje przeoczenie natomiast chciałbym się dowiedzieć jaki powinien być stan faktyczny?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odpowiedz
0 Lajków
Jumpy
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
07-03-2024
Wiadomość 1 z 2 (907 wyświetleń)

Re: Oświadczenie o ustanowieniu hipoteki na rzecz banku

Trudno mi odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie. Nie wiemy czy kupujesz mieszkanie na rynku wtórnym czy pierwotnym. 

W przypadku rynku wtórnego wszystkie dokumenty potrzebne do złożenia w sądzie otrzymujesz przy podpisaniu umowy.

Dla rynku pierwotnego możliwe są dwie sytuacje:

1. taki wpis może dla Ciebie przygotować notariusz przy okazji podpisania aktu własności, wtedy od nas potrzebujesz tylko zaświadczenie o kredycie dla notariusza, lub

2. podpisujesz akt notarialny tylko na podstawie umowy kredytowej i wniosek w sądzie składasz samodzielnie. Wtedy przesyłasz nam akt, na podstawie którego przygotujemy dokumenty, które odbierasz w oddziale. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (736 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy