Odpowiedz

Nadpłata kredytu

Witam,

 

Proszę o wyjaśnienie:

 

Nadpłaciłem pewną kwotę kredytu hipotecznego. W internetowym koncie moje ING widnieje w sekcji informacyjnej :

Wysokość kolejnej raty :

- w tym kapitał : x 

- w tym odsetki : y

Zastanawia mnie następna pozycja :

Pozostało do spłaty :

- w tym kapitał : z (całkowity pozostały do spłaty kapitał)

- w tym odsetki : ??? (tu jest podana inna kwota, tak jakby kolejne odsetki)

 

Co to za odsetki? Od czego są naliczane? Kiedy będzie trzeba je zapłacić? (w harmonogramie spłat nie widzę terminu spłaty) Czy to ma związek z nadpłatą kredytu?

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 1 z 3 (4 094 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kredytu

Okazało się że jest to wysokość odsetek miesięcznych na dzień dzisiejszy (odsetki tylko informacyjne).

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 2 z 3 (4 060 wyświetleń)

Re: Re.: Nadpłata kredytu

Są to odsetki naliczone od kapitału pozostałego do spłaty, które są wliczone w wysokość najbliższej raty kredytu hipotecznego. W dniu płatności raty odsetki będą tej samej wysokości co odsetki y.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (4 049 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy