Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Luka w przychodach z działalności a zdolność kredytowa

Dzień dobry,

 

prowadzę działalność gospodarczą w branży IT (programista) od 2017 r. Od 2022 jestem na ryczałcie. Dotychczas miałem regularne miesięczne przychody. Niestety zmiana kontrahenta spowodowała, że w styczniu bieżącego roku nie będę miał przychodu (ostatnią fakturę wystawiłem za grudzień, a kolejną wystawię dopiero za luty).

Czy brak przychodu w jednym miesiącu jest dużym problemem przy staraniu się o kredyt hipoteczny na mieszkanie? Moje średnie dochody w poprzednim roku były całkiem wysokie, a dzięki współpracy z nowym klientem będą jeszcze wyższe w przyszłych miesiącach. Martwię się jednak, że styczeń bez dochodów może stanowić dla banku zły znak. Gdybym starał się o kredyt po wakacjach, czy ten słaby styczeń może mi to uniemożliwić?

 

Drugie pytanie: czy zawieszenie działalności w styczniu to byłby dobry ruch? Czytałem, że banki traktują odwieszoną działalność jako nową firmę, a zatem gdybym teraz zawiesił działalność na jeden miesiąc, to musiałbym potem czekać 12 lub 24 miesiące żeby w ogóle móc starać się o kredyt. Czy w taki sposób działa ING?

 

dziękuję za pomoc

Odpowiedz
0 Lajków
Maxymilian
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
11-01-2024
Wiadomość 1 z 2 (887 wyświetleń)

Re: Luka w przychodach z działalności a zdolność kredytowa

Dziękuję za zainteresowanie naszą propozycją. Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku. Na kontakt z naszym specjalistą możesz umówić się w Moim ING. Po zalogowaniu do Mojego ING proszę wybrać: Pomoc i kontakt (na dole strony) -> Skontaktuj się -> Spotkania ze specjalistą ING. Możesz również umówić się na stronie www.ing.pl wybierając kolejno: Kontakt -> Umów spotkanie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (812 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy