Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt w ING - zwrot pieniędzy od dewelopera - na jakie konto?

[ Edytowane ]

Dzień dobry,

od pół roku mam kredyt hipoteczny w ING. Po wybudowaniu budynku okazalo się, że moje mieszkanie jest o 0.3 m2 mniejsze niż w projekcie - w związku z tym, zgodnie z zapisami umowy deweloperskiej, przysługuje mi zwrot pieniędzy od dewelopera za te brakujące 0.3 m2 (około 2000zł).

Deweloper poinformował mnie, że jeżeli na zakup mieszkania zaciągany był kredyt, to należy przekazać informację o zwrocie do banku, aby ten mógł przygotować stosowne pismo wskazujące numer konta właściwy do zwrotu.

Moje pytanie jest takie: czy takie zaświadczenie mogę wygenerowac sobie sama z bankowości internetowej, wchodząc w menu "zaświadczenia" przy kredycie i wybierając opcję "numer konta do przedterminowej spłaty"? Czy jeśli zwrot od dewelopera trafi na to konto, to będzie w porządku i będzie uznane jako nadplata mojego kredytu? Czy będzie potrzebna jeszcze jakaś dyspozycja z mojej strony?

Odpowiedz
0 Lajków
magda_lenka
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
2
26-06-2017
Wiadomość 1 z 4 (6 535 wyświetleń)

Re: Kredyt w ING - zwrot pieniędzy od dewelopera - na jakie konto?

Prosimy złożyć pismo od dewelopera u specjalisty hipotecznego i na tej podstawie wydamy odpowiednią zgodę z numerem konta do wypłaty środków. Nie jest możliwe wygenerowanie zaświadczenia z systemu.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (6 519 wyświetleń)

Re: Kredyt w ING - zwrot pieniędzy od dewelopera - na jakie konto?

Nie posiadam niestety pisma od dewelopera. Tylko maila z informacją, zawartą w poście powyżej i prośbą o pismo z banku z odpowiednim numerem konta. To wystarczy?

Odpowiedz
0 Lajków
magda_lenka
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
2
26-06-2017
Wiadomość 3 z 4 (6 516 wyświetleń)

Re: Kredyt w ING - zwrot pieniędzy od dewelopera - na jakie konto?

Poproś developera o takie pismo. Nie powinien odmówić jego wydania.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (6 480 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy