Odpowiedz

Kredyt refinansujący

Witam, 

Nabyłem nieruchomość (działkę) za 250 tys zł, niecały miesiąc temu.

 

Finansowane było to:

- wkład własny 150.000

- pożyczka gotówkowa 100.000 (w innym banku niż ING).

 

W związku z tym, że kredyt gotówkowy był wzięty bo sprzedającemu zależało na czasie, nie mogłem skorzystać ze standardowej ścieżki kredytu hipotecznego. Oprocentowanie pożyczki to około 10%. Chciałabym teraz dokonać refinansowania kredytu, i w miejsce drogiej pożyczki wziąć kredyt hipoteczny i przeznaczyć go na spłatę tej pożyczki gotówkowej. Czy ING ma takie produkty? Oczywiście mam na myśli kredyt hipoteczny z marżami na poziomie 2%, a nie pożyczki hipotecznej na poziomie 6%.

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
karmazun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
10-01-2017
Wiadomość 1 z 15 (13 473 wyświetleń)

Re.: Kredyt refinansujący

Zapraszam Cię do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 32 357 00 65. Będziemy mogli przedstawić możliwości i wstępnie oszacować zdolność kredytową. Infolinia jest czynna w dni robocze od godziny 07:00 do 21:00 oraz w soboty od 08:00 do 16:00.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 2 z 15 (13 396 wyświetleń)

Re.: Kredyt refinansujący

[ Edytowane ]

Jeśli tylko zdolność pozowli na ratę hipoteki to do 12 miesięcy masz możliwość wnisokowania o refinansowanie udokumentowanych nakładów na cele mieszkaniowe poniesione gotówką. Wtedy bank wypłaca kwotę 100tys na Twoje konto a Ty samodzielnie spłacasz kredyt gotówkowy. W innym przypadku konsolidacja zabezpieczona hipoteką, ale w ING dopiero po 12 mies. 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
hipoteczny_info
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
13-01-2017
Wiadomość 3 z 15 (13 282 wyświetleń)

Re.: Kredyt refinansujący

Mogę w takim razie prosić o wyliczenie zdolności?

 

Moje zarobki:

2300 netto - umowa o prace czas nieokreslony

2700 netto- umowa zlecenie czas nieokreslony, dłużej niż rok

 

Zarobki żony 

3000 netto - umow o prace czas nieokreslony, obecnie na urlopie rodzicielskim (płatnym ZUS), po skonczonym rodzicielskim wraca do pracy (rezygnuje z bezpłatnego urlopu)

 

Liczba osób w gospodarstwie domowym łącznie 3.

Nie mamy z żona rozdzielnosci małżeńskiej

 

Nasz wspólny PIT37 za rok 2016 pokaże dochód na poziomie 150.000 zł.

Zadłużenie obecne: 100.000 zł. (raty po około 1700 zł mc), jeszcze przez 8 lat.

 

Chodzi mi o kredyt refinansujący na poziomie min. 100.000 zł, optyalnie 120.000.

Odpowiedz
0 Lajków
karmazun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
10-01-2017
Wiadomość 4 z 15 (13 090 wyświetleń)

Re.: Kredyt refinansujący

@karmazun Do wyliczenia wstępnej i orientacyjnej zdolności kredytowej potrzebujemy dodatkowych informacji:
• jaki kredyt ma byś refinansowany ( hipoteczny, gotówkowy),
• czy kredyt ten był już konsolidowany i czy minęło co najmniej 12 miesięcy od tej konsolidacji,
• wysokość stałych miesięcznych wydatków (np. rachunki, media, żywność)
• wysokość zobowiązania kredytowych (np. karty kredytowe, limity w koncie)
• wysokość dodatkowych miesięcznych obciążeń ( np. składki na ubezpieczenia)
• jaki okres spłaty przyjąć do obliczeń.
Zachęcamy też do kontaktu z naszą infolinią 801 222 222 / 32 357 00 69, szczegółowo przedstawimy ofertę.

 

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 5 z 15 (13 050 wyświetleń)

Re.: Kredyt refinansujący

Refinansowanie mam na mysli oddanie mojego wkładu własnego (jego części) jaką zainwestowałem w działkę.

 

Działkę kupiłem miesiąc temu za 250.000 zł.

 

Nie mam kredytów, mam tylko pożyczkę gotówkową, ale ona chyba tutaj nie jest ważna oprócz tego, że obniża mi zdolność.

Wysokość stałych wydatków - czynsz + opłaty - 1000 zł, żywność nie wiem ; pewnie z 1000 zł

Zobowiązania kredytowe - brak, mam tylko pożyczkę gotówkową 100.000 zł rata około 1700 PLN

Składki na ubezpieczenie na życie - 69 zł, telefony komorkowe 100.

Okres spłaty myślę, że maksymalny.

Odpowiedz
0 Lajków
karmazun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
10-01-2017
Wiadomość 6 z 15 (13 044 wyświetleń)

Re.: Kredyt refinansujący

Dzień dobry, chciałem sie przypomnieć z odpowiedzią.

Odpowiedz
0 Lajków
karmazun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
10-01-2017
Wiadomość 7 z 15 (12 962 wyświetleń)

Re.: Kredyt refinansujący

@karmazun Jeżeli zobowiązanie, które zostało zaciągnięte jest formą pożyczki gotówkowej to nie ma możliwość wykonania tzw. refinansowania udokumentowanych kosztów, które zostały poniesione. Nie zaproponujemy takiego rozwiązania z uwagi na to, że pożyczka gotówkowa jest wypłacana na cel dowolny (nie mamy potwierdzenia czy został zrealizowany cel mieszkaniowy), a tylko takie cele podlegają refinansowaniu.

Możemy zaproponować spłatę pożyczki gotówkowej, ale warunki cenowe będą odpowiadały konsolidacji.

Będzie to wyższe oprocentowanie niż dla kredytu tzw. hipotecznego (na cele mieszkaniowe).


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 8 z 15 (12 915 wyświetleń)

Re.: Kredyt refinansujący

@MonikaC, wydaje mi się, że nie przeczytała Pani całego posta...

 

nie bardzo rozumiem ten fragment:


MonikaC pisze:  pożyczka gotówkowa jest wypłacana na cel dowolny (nie mamy potwierdzenia czy został zrealizowany cel mieszkaniowy), a tylko takie cele podlegają refinansowaniu.


Przecież jestem w stanie przedstawić dla Banku przelew, który wykonałem na konto sprzedającego ziemie jak również akt notarialny dokumentujacy nabycie...ja nie chce refinansować pożyczki, jak chcę odzyskać wkład własny i sam zdecydować, czy za zrefinansowane środki pojechać na wakacje do ameryki pd, czy np. spłacić pożyczkę...

 

W jednej placówce mówią, że można to zrobić tylko zależy od mojej zdolności, tutaj infomracja, że nie można...w jakis sposób mogę od Panstwa otrzymać pewną i sprawdzoną informacje?

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
karmazun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
10-01-2017
Wiadomość 9 z 15 (12 902 wyświetleń)

Re.: Kredyt refinansujący

Doprecyzowując mamy dwa rozwiązania w nawiązaniu do przedstawionych informacji.

Jeżeli nie będzie realizowana spłata pożyczki (nie deklarujecie Państwo, że będzie ona spłacana), to możecie wnioskować o tzw. refinansowanie udokumentowanych kosztów celu mieszkaniowego poniesionych do 12 miesięcy wstecz licząc od daty złożenia wniosku kredytowego. Do wyliczenia zdolności kredytowej uwzględnimy, że pożyczka gotówkowa dalej występuje w budżecie miesięcznym.

Zrealizowany cel mieszkaniowy dokumentujecie Państwo poprzez faktury, rachunki, potwierdzenie zapłaty, lub akt notarialny.

Jeżeli natomiast zależy Państwu na spłacie tej pożyczki (dzięki czemu zdolność kredytowa będzie wyższa, bo wiemy, że pożyczka będzie spłacona) będzie to kredyt tzw. konsolidacyjny z wyższym oprocentowaniem.

 

Mam nadzieję, że teraz informację są precyzyjne.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 10 z 15 (12 807 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy