Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

A wcześniej otrzymałeś jakąś odp że przedłuża , tylko kuszą dostosować system ? To jaja konkretne, jeżeli raz mają pisać że przedłużymy na reklamacje tylko poczekaj chwilę, a potem że nie. Będzie zgłaszane to przez wiele osób do różnych instytucji i interpretacji jak każdy tak dostanie.
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 81 z 115 (4 947 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

W sierpniu dostałem odpowiedź, że potrzebują więcej czasu na odp. i odpiszą do 15 września.

Odpowiedz
0 Lajków
AndrzejH1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
07-09-2023
Wiadomość 82 z 115 (4 916 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Odpowiedz
0 Lajków
sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 83 z 115 (4 894 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

ING jak to jest że odpisuje cię ludziom reklamacje że zwiększyć okres stałej stopy o zawieszone raty, a teraz że nie ?
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 84 z 115 (4 717 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ja dostałem odmowę bo prezydent podpisał 26 sierpnia poprawkę do ustawy o wakacjach kredytowych 

Odpowiedz
0 Lajków
bk91
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
13-07-2022
Wiadomość 85 z 115 (4 109 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Odmowa jest totalnie bez sensu. Prawda jest taka, że ta poprawka nic nie zmienia. Już po jej uchwaleniu bank wydawał pozytywną odpowiedź na reklamacje. W odpowiedzi nie zaznaczał niestety kiedy dojdzie do przedłużenia terminu obowiązywania stałej stopy w systemie. Widzę, że bank obecnie poszedł w odmowy, bo nie może wprowadzić zmiany w systemie. Przez to bardziej im się opłaca iść w konflikt z klientami. Wiadomo część osób odpuści i nie złoży skargi.

 

Trzeba składać skargę do rzecznika nie ma innej opcji.

Odpowiedz
0 Lajków
sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 86 z 115 (4 099 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Niestety poprawka zmieniła sporo (taki był jej cel), a rzecznik finansowy musi na jakieś podstawie podważyć decyzje banku. 

 

W ustawie był zapis:

11. 

"Okresu zawieszenia spłaty kredytu nie wlicza się do okresu kredytowania. Okres kredytowania oraz terminy przewidziane w umowie ulegają przedłużeniu o okres zawieszenia spłaty kredytu."

Teraz jest zapis:

"Okresu zawieszenia spłaty kredytu nie wlicza się do okresu kredytowania. Okres kredytowania oraz terminy spłaty kredytu przewidziane w umowie ulegają przedłużeniu o okres zawieszenia spłaty kredytu."

 

Terminy spłaty kredytu to coś innego niż termin przejścia na oprocentowanie zmienne.

 

Teraz bank będzie zapewne kombinował jak podważyć wydane przez niego pozytywne decyzje o przedłużenie stałego oprocentowania. 

 

A brak możliwości wprowadzania  zmian w systemie przez bank to bujda, po prostu przedłużenie okresu stałej stopy przy tak wysokich stopach jest dla banku bardzo niekorzystne i dlatego tak wszystko opóźniał. Pewnie bank już od dawna lobbował w senacie za korzystną dla banków poprawką. 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
bk91
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
13-07-2022
Wiadomość 87 z 115 (4 075 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ewentualnie gdzie bank ma argument aby odrzucić reklamacje to moment złożenia wniosku o zawieszenie rat. Jeżeli ktoś złożył wniosek przed wejściem w życie tej poprawki to w obowiązują go zasady z pierwotnego brzmienia przepisu. Prawo nie działa wstecz. Okres wydłuża się z momentem złożenia wniosku.

sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 88 z 115 (4 050 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

W tym zapisie:

 

12) dodaje się art. 70a w brzmieniu:

„Art. 70a. Przepis art. 73 ust. 11 ustawy zmienianej w art. 38, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, stosuje się również do kredytu hipotecznego, którego spłatę zawieszono przed dniem wejścia w życie mniejszej ustawy na podstawie art. 73 ust. 1 ustawy zmienianej w art. 38.”;

 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
bk91
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
13-07-2022
Wiadomość 89 z 115 (3 974 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

A oni odpowiadają tak dla tych co odpowiadali że zmienia, tylko czasu potrzebują ?
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 90 z 115 (3 762 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
OKO BONUS a wymiana dowodu osobistego

Dzień dobry mam pytanie, otóż w czerwcu kończy mi się ważność dowodu osobistego.

W zeszły piątek złożyłem wniosek o wydanie nowego i zapewne potrwa to 30dni.

Czy w tym czasie mogę założyć konto OKO BONU

...

28-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy