Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Sprawdzając dzisiaj informację w aplikacji mobilnej dotyczące mojego kredytu hipotecznego zostałem zaskoczony przedłużeniem okresu stałego oprocentowania (o ilość miesięcy z tzw. "wakacji kredytowych", z 05.12.2023 na 05.08.2024).

 

Reklamację miałem uznaną we wrześniu 2022r, w dniu 25.09.2023 napisałem prośbę o interwencję do Rzecznika Finansowego, nie jestem pewien czy to jest przyczyną wywiązania się z uznanej reklamacji czy to iż październik jest ostatnim miesiącem z zawieszoną ratą (ostatni miesiąc wakacji kredytowych).

 

 

3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 91 z 115 (5 834 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

To ciekawe Emotikon: Szczęśliwy u mnei niestety sprawdzajac przez www brak przedłuzenia okresu, rowniez pazdzeirnik to dla mnie ostatni miesiac "wakacji kredytowych". Roznica taka, ze poki co nie skladalem reklamacji. Jak bank czesci osob przedłuzy a innym nie to dopiero bedzie "wesola" sytuacja ... Bardzo bede wtedy ciekawy stanowska rzecznika i ewentulanei pozniej co z tym zrobia Sady...

WM84
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
03-10-2023
Wiadomość 92 z 115 (5 820 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Wow. A ktorego października przypada ci rata? Jest już po ?
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 93 z 115 (5 773 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

5 dnia miesiąca
Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 94 z 115 (5 757 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

A w jaki sposób pisałeś do rzecznika? Można internetowo? Podasz linka jak tak.
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 95 z 115 (5 725 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ze strony https://rf.gov.pl/wzory-wnioskow/ pobrałem wzór wniosku o interwencję, wypełniłem go i zeskanowałem. Następnie przez platformę ePUAP (https://www.gov.pl/web/gov/wyslij-pismo-ogolne wystarczy wybrać rzecznika oraz rodzaj pisma itd.) złożyłem wniosek elektroniczny do Rzecznika Finansowego z prośbą o interwencję wraz w załączonym skanem wniosku papierowego.

3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 96 z 115 (5 632 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Hej. Czy mógłbyś podzieli się treścią pisma, które wysłałeś. Chętnie bym skorzystał skoro w Twoim przypadku jego wysłanie dało efekty.

Odpowiedz
0 Lajków
luktol3847
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
04-10-2023
Wiadomość 97 z 115 (5 605 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

WNIOSEK

o podjęcie interwencji z podmiotem rynku finansowego,

w związku z nieuwzględnieniem roszczeń w trybie reklamacyjnym

 

Wnoszę o podjęcie interwencji wobec

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna, ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice

 

w sprawie: niewywiązania się uznanej reklamacji dotyczącej przedłużenia stałego oprocentowania o zawieszenie spłaty potocznie nazywane wakacjami kredytowymi (rządowymi) przez Bank ING (Nr umowy XYZ, zawarta dnia XYZ).

 

 

Uzasadnienie

 

Złożyłem reklamację w banku ING dotyczącą przedłużenia stałego oprocentowania o ilość miesięcy z "wakacji kredytowych" w dniu 09.08.2022. Dnia 06.09.2022 otrzymałem odpowiedź o pozytywnym rozpatrzeniu mojej reklamacji (przesyłam ją w załączniku).

Pomimo tego, że upłynął już pełny rok w informacjach o kredycie termin przejścia na stałe oprocentowanie nigdzie nie został zmieniony. Przesłany przez bank harmonogram spłat kredytu kończy się właśnie na ostatniej racie oprocentowania stałego to jest 05.12.2023

Na oficjalnym forum dotyczącym kredytów hipotecznych banku ING inni posiadacze kredytów ze stałym oprocentowaniem dzielą się informacjami, iż bank nie uznaje ich reklamacji o przedłużenie oprocentowania stałego. W moim przypadku przejście na oprocentowanie zmienne bez przedłużenia je o tak zwane wakacje kredytowe (uznane w reklamacji) może spowodować utratę płynności finansowej.

W dniu 25.09.2023 otrzymałem także odpowiedź od opiekuna swojego kredytu hipotecznego, zadałem pytanie czy bank wywiąże się z uznania reklamacji, poniżej odpowiedź e-mail: „Panie Rafale wg komunikacji jaką my otrzymywaliśmy z Centrali zawieszenie spłaty potocznie nazywane wakacjami kredytowymi nie powoduje wydłużenia obowiązywania stałej stopy. Zaskoczyła mnie odpowiedź jaką Pan uzyskał w ramach reklamacji.”

Proszę rzecznika finansowego o interwencję oraz pomoc w wyegzekwowaniu uznanej reklamacji przez bank ING.

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 98 z 115 (5 583 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Cyrk na kołach. Niby przepisy są takie same dla wszystkich, a jednak wygląda na to, że każdego klienta banku traktują wg innej interpretacji tych przepisów. Z jakiego powodu?

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
135
42
01-04-2020
Wiadomość 99 z 115 (5 572 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

a kiedy dokładnie masz ostatnią ratę zawieszoną w ramach wakacji kredytowych (jeżeli masz taką w ostatnim kwartale).

Odpowiedz
0 Lajków
sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 100 z 115 (5 557 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
OKO BONUS a wymiana dowodu osobistego

Dzień dobry mam pytanie, otóż w czerwcu kończy mi się ważność dowodu osobistego.

W zeszły piątek złożyłem wniosek o wydanie nowego i zapewne potrwa to 30dni.

Czy w tym czasie mogę założyć konto OKO BONU

...

28-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy