Odpowiedz

Kredyt na mieszkanie.

Witam.

 

Wraz z narzyczoną planujemy wziąć kredyt na zakup mieszkania i z tego powodu mam kilka pytań.

 

1. W kilku postach przeczytałem że jest wymóg posiadania umowy (o prace) przynajmniej na 12 miesięcy do przodu w dni składania wniosku. Czy jeśli składamy wspólny wniosek wystarczy że jedno z nas ma umowe ponad 12 miesięcy do przodu a druga nie? I czy można liczyć w tej kwesti na jakieś ustępstwa (Wysoki wkład własny, wysokie dochody itp.)

 

2. Czy brany jest pod uwage zawód jaki się wykonuje Policja, Służba zdrowia czy Kolej (generalizując firmy państwowe czy zawód w którym jest niedobór pracowników)?

 

3. Jaki jest średni czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku?

 

Pozdrawiam. Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
sineone
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
04-03-2017
Wiadomość 1 z 7 (6 638 wyświetleń)

Re.: Kredyt na mieszkanie.

W przypadku umowy na czas określony akceptowana jest umowa podpisana na minimum 12 miesięcy, ze stażem pracy minimum 6 miesięcy. Dotyczy to każdego kredytobiorcy.

Aktualnie promocje udostępniamy na stronie głównej banku. Obecnie nie mamy w swojej ofercie preferencyjnych warunków dla osób z wybranych grup zawodowych.

Wniosku rozpatrujemy indywidualnie, uśredniony czas oczekiwania na ostateczną decyzje banku to około 3 tygodni.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 7 (6 541 wyświetleń)

Re.: Kredyt na mieszkanie.

Czyli bardziej "wiarygodny" dla banku będę jak sam wezmę kredyt.

 

I pojawiły się kolejne pytania.

 

1. Ile czasu czeka się na wycene mieszkania przez bank?

 

2. Ile trzeba czekać na ostateczną decyzję po wycenie przez bank?

 

Pozdrawiam Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
sineone
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
04-03-2017
Wiadomość 3 z 7 (6 493 wyświetleń)

Re.: Kredyt na mieszkanie.

Cały proces wydawania decyzji trwa ok 3 tygodni. Oznacza to, że najpierw przeprowadzamy analizę finansową, w ciągu kilku dni zlecamy wycenę nieruchomości. Po otrzymaniu informacji od rzeczoznawcy do kilku kolejnych dni roboczych wydajemy decyzje ostateczną.

Czas jest uzależniony od celu kredytowania. Każdy wniosek weryfikujemy indywidualnie.

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 4 z 7 (6 416 wyświetleń)

Re.: Kredyt na mieszkanie.

Witam ponownie.

 

Dom w którym mieszkanie chcemy kupić zostało wybudowane na działce należącej wcześniej do gminy i z tego co dowiedzieliśmy się od dewelopera do podpisania umowy z bankiem będzie nam potrzebny jakiś świstek że gmina zrzeka się prawa do pierwokupu (świstek musi być potwiedzony przez notariusza). I tu pojawia się moje pytanie w którym momencie to zaświadczenie będzie nam potrzebne w dniu składania wniosku o przyznanie kredytu czy w dniu podpisywania umowy? A możę jeszcze inaczej?

 

Pozdrawiam. 

Odpowiedz
0 Lajków
sineone
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
04-03-2017
Wiadomość 5 z 7 (6 213 wyświetleń)

Re.: Kredyt na mieszkanie.

Nie widzę opcji edytuj więc piszę nowy post.

Z tego co się dowiedziałem muszę wraz z deweloperem podpisać w formie aktu notarialnego warunkową umowę sprzedaży.
Zgłosić to do osoby mającej prawo pierwokupu I jeżeli w ciągu miesiąca osoba ta nie zgłosi chęci kupna nieruchomości jej prawo pierwokupu przepada. Osoba ta też może wcześniej zgłosić rezygnację z prawa pierwokupu. Wtedy podpisujemy z deweloperem w formie aktu notarialnego umowę przeniesienia własności.

Z tego co ja rozumiem to należy:
1. Złożyć wniosek do banku o kredyt hipoteczny.
2. Wstępna decyzja kredytowa.
3. Wycena nieruchomości
4. Ostateczna decyzja kredytowa
5. A). Warunkowa umowa sprzedaży.
B). Podpisanie umowy kredytowej.
6. Umowa przeniesienia własności.
7. Dostarczenie umowy przeniesienia własności do banku i uruchomienie kredytu.

Pytanie pozostaje to samo kiedy podpisuje się warunkową umowę sprzedaży (na jakim etapie bank tego wymaga? Według mnie po ostatecznej decyzji kredytowej a to dlatego żeby nie być narażony na koszty aktu notarialnego (Warunkowa umowa sprzedaży) w przypadku gdy bank odmówi nam udzielenia kredytu.

Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
sineone
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
04-03-2017
Wiadomość 6 z 7 (6 173 wyświetleń)

Re.: Kredyt na mieszkanie.

Pełna odpowiedź możliwa jest po dostarczeniu kompletu dokumentów na etapie podejmowania decyzji kredytowej. Na etapie złożenia wniosku wymagamy umowy przedwstępnej sprzedaży oraz ważnych pełnomocnictw - jeśli występują. Jeżeli masz dodatkowe szczegółowe pytania odnośnie wniosku o kredyt hipoteczny to skontaktuj się z naszymi doradcami pod numerem 32 357 00 65. Odpowiedzą oni na Twoje dodatkowe pytania.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 7 z 7 (6 163 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy